Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2023r.uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Na początek uczniowie prezentowali i wypowiadali się na temat swojego ulubionego misia, następnie wysłuchali historii powstania Pluszowego Misia, odgadywali różnice pomiędzy Pluszowym Misiem, a niedźwiedziem oraz obejrzeli bajkę pt. ,,Gumisie”. Po obejrzeni bajki uczniowie uczestniczyli w zabawie ruchowej pt. ,,Niedźwiadek” oraz odpowiadali na pytania tematyczne. Na koniec wykonali prace plastyczne. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia z misiem w fotobudce. Dzień obfitował w mnóstwo radości i uśmiechu.

Węgrzynowskie pierniki

Dnia 23 listopada 2023r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach dekoracji pierników bożonarodzeniowych, zorganizowanych prze Koło Gospodyń Wiejskich „Węgierki” w Węgrzynowie. Uczniowie samodzielnie dekorowali pierniczki kolorowym lukrem oraz dekoracjami, wykazując się pomysłowością oraz własną inwencją twórczą. Oczywiście największą przyjemnością było skosztowanie własnoręcznie przygotowanych pierników. Była to również okazja do ukazania piękna Świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych. Na koniec uczniowie zjedli smaczny posiłek, który sprawił dzieciom również wiele radości. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzynowie za zorganizowanie warsztatów i zaproszenie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2023r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Obejrzeli film edukacyjny dzięki, któremu poznali swoje prawa, a następnie rozmawiali na ich temat. Dowiedzieli się, gdzie się zgłosić w przypadku naruszenia Praw Dziecka oraz skąd otrzymać pomoc. Uczniowie wysłuchali również wiersza pt. ,,Prawa Dziecka”, a także dla utrwalenia zdobytych informacji wykonali kartę pracy z najważniejszymi prawami. Na koniec wszyscy wykonali grupowe zdjęcie.

Dzień Życzliwości

20 listopada 2023r. obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie wręczali sobie karteczki z miłymi słowami.

Odbył się również pokaż mody lat 90.

Nagrodami za udział w pokazie były wydrukowane na drukarce 3d breloczki i sesja zdjęciowa z Myszką Miki. Była super zabawa.

Między klasowe rozgrywki sportowe w naszej szkole

16 listopada 2023r.w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe. Ideą zawodów było promowanie aktywności fizycznej. W turnieju piłki ręcznej udział wzięli uczniowie klas V-VIII. Uczniowie klas I-IV wzięli udział w przeciąganiu liny.Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców zawodów. Organizatorami rozgrywek byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Wrońska i p. Królicki oraz nauczyciel w-f M. Mierzejewski.

,,Wspólnie mocniejsi-uczymy się przez integrację”

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Wspólnie mocniejsi-uczymy się przez integrację” uczniowie klas I-III wykonali wspólny plakat na Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dowiedzieli się co to jest toleracja oraz wzbogacili swoją swoją wiedzę na ten temat za pomocą filmu edukacyjnego. Na koniec wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Ogólnopolski Projekt „Gramy Zmysłami”

Drugie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Gramy Zmysłami” zostało zrealizowane! Pachnąca masa plastyczna z wykorzystaniem szamponu i mąki 🙂 zajęcia w oddziale przedszkolnym i kl. 1-2.

Zbiórka dla schroniska dla zwierząt „Nasze cztery łapy”

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy, koców i pieniędzy. Do akcji włączyła się społeczność szkolna. Cześć zebranej karmy przekazano do Urzędu Gminy w Płoniawach Bramurze. Pozostałą karmę wolontariusze wraz z opiekunką panią Justyną Wrońską i rodzicami przekazali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt ,,Nasze Cztery Łapy” w Makowie Mazowieckim.

Podczas wizyty wolontariusze przekazali zebrane dary. Pieniądze ze zbiórki zostały przelane na konto stowarzyszenia.

Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuco nych zwierząt nie jest im obojętny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.Szczególne podziękowania dla rodzica – Pana Włodka Smurlika ,który ufundował dużą ilość karmy. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=651696737165648&id=100069759835565