Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Głównym celem obchodów było motywowanie do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym mogą wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska i spowolnienie zmian klimatycznych. W naszej szkole z tej okazji, uczniowie kl. 6-8 pisali konkurs wiedzy „Zmiany klimatu – co możemy zrobić ?” Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla kl. 4-8 pod tym samym tytułem. Nagrody rzeczowe, które otrzymali zwycięzcy konkursów nawiązywały do działań chroniących klimat. Na przygotowanej dużej jabłoni, symbolizującej Ziemię, uczniowie umieszczali samodzielnie napisane życzenia oraz postanowienia działań z okazji Dnia Ziemi. Podczas przerw uczniowie słuchali piosenek ekologicznych. Wykonano gazetki dotyczące wpływu człowieka na zmianę klimatu oraz pomysłów codziennych działań, które mogą przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Mamy nadzieję, że dbanie o naszą planetę stanie się naturalnym nawykiem.                       ( Odpowiedzialne nauczycielki : M.Komorowska i L.Gnas).

                   

Konkurs na najciekawszą ozdobę wielkanocną

Nauczycielka świetlicy  Maria Wierzbicka zorganizowała  konkurs na najciekawszą ozdobę wielkanocną.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Julian Jabłonowski klasa 4
II miejsce -Hanna Szkoda klasa 2
III miejsce -Klaudia Zielińska i Zuzanna Milewska klasa 2
 na najciekawszą

Kiermasz Koła Wolontariatu

Koło Wolontariatu pod opieką Pani M. Waszczak we współpracy z Samorządem Uczniowskim wraz z Panią A. Chrzanowską  zorganizowali kiermasz słodkości . Środki zebrane ze sprzedaży przeznaczono na rzecz dzieci z Ukrainy , które uczęszczają do naszej szkoły. Zebrano kwotę 1642,50zł.

Dziękujemy bardzo rodzicom , nauczycielom i pracownikom szkoły ,którzy wsparli naszą akcję.

7 kwietnia-Światowy Dzień Zdrowia

W związku z Światowym Dniem Zdrowia Pani Magdalena Waszczak  zorganizowała w szkole działania pod hasłem ” Żyj zdrowo! To nic trudnego”. Przygotowała z klasą III przedstawienie dla klas 1-3 na temat  zasad zdrowego  odżywiania i dbania o zdrowie. Zakupiła zdrową żywność tj. owoce, warzywa i soki  ze środków Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie z chęcią częstowali się zakupionymi  , zdrowymi produktami. W klasach odbyły się pogadanki na temat „Dbajmy o siebie i innych , bo zdrowie mamy jedno”.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Zdrowych i smacznych świąt oraz ciepłej rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole. Niech ta Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zapowiedzią odrodzenia pokoju na świecie i nadzieją na lepsze, spokojne i pomyślne czasy.

Jolanta Dawid-dyr. szkoły