Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 5 i 6 zabrali nas na niecodzienną lekcję historii.Przypomnieli wszystkim najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Widzowie z zapartym tchem słuchali pieśni patriotycznych i recytacji. WIWAT MAJ 3 MAJ!!

 

      

 

Gminny Konkurs Czytelniczo-Profilaktyczny „Niezapomniana przygoda”

26 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Profilaktyczny „Niezapomniana przygoda” w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Płoniawy-Bramura. Głównym celem konkursu była promocja książek i czytelnictwa.

Rywalizacja przebiegała w II kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. Komisja konkursowa w składzie: p. Lucyna Kostrzewska – emerytowana nauczycielka języka polskiego naszej szkoły, p. Klaudia Olkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Płoniawach-Bramurze i p. Małgorzata Kobylińska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia:

  • w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Zuzanna Ruszczyńska (SP Węgrzynowo)

II miejsce – Hanna Szkoda (SP Węgrzynowo)

III miejsce – Alicja Wywigacz (SP Płoniawy)

wyróżnienie – Hubert Tłomacki (SP Płoniawy)

  • w kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Oliwia Jaśkiewicz (SP Płoniawy)

II miejsce – Kinga Dunajewska (SP Krasiniec)

III miejsce – Nikola Komorowska (SP Węgrzynowo)

wyróżnienie – Oskar Rawa (SP Płoniawy)

Nagrodę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Płoniawach-Bramurze otrzymała Julia Niestępska (SP Chodkowo Wielkie).

Gratulujemy laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu! Już teraz zachęcamy do udziału w czytelniczej rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

Konkurs przygotowały nauczycielki j. polskiego: B. Chodkowska i E. Siemiątkowska.

 

 

 

      

PIKNIK EKOLOGICZNY

22 kwietnia 2024 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Piknik ekologiczny. Było ciekawie i różnorodnie. Odbyło się wiele działań. „Spotkanie z naturą” to warsztaty, gdzie uczniowie kl.1-5 wykonali obrazki z mchu , a ucz. kl.6-8 malowali ekologiczne torby. W pokazie mody każda klasa przedstawiła stróĵ wykonany z surowców wtórnych. Uczniowie kl.1-8 zaprezentowali plakaty o tematyce ekologicznej wraz z hasłem o ochronie Ziemi. Wiele emocji wzbudzìł konkurs wbijania gwoździ . Rozstrzygnięto też konkursy organizowane w czasie Tygodnia Zdrowia i Środowiska: konkurs na prace wykonane z surowców wtórnych, konkurs wiedzy ekologicznej dla kl4-8, konkurs plastyczny dla kl. 1-3. Szczególne podziękowania dla Pań z Nadleśnictwa Parciaki, które przygotowały dla przedszkolaków i dzieci z kl.1-6 gry, zabawy ekologiczne i malowanie medalionów . Klasy zasadziły też sadzonki krzewów . Piknik zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku . Był to dzień dla naszej planety Ziemi, nie zapominajmy ile jej zawdzięczamy.

  

W pokazie mody każda klasa przedstawiła stróĵ wykonany z surowców wtórnych. Uczniowie kl.1-8 zaprezentowali plakaty o tematyce ekologicznej wraz z hasłem o ochronie Ziemi.