KANGUR MATEMATYCZNY

16 marca, tradycyjnie tak jak od wielu lat uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR Matematyczny.

POWODZENIA

PRZYWITANIE WIOSNY

20 marca – pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielem WF i doradztwa zawodowego.

Na początku Pani Dyrektor wręczyła dyplomy za feryjne szkolne konkursy – prezentację „Bezpieczny Internet – jak w mądry sposób korzystać z sieci” oraz fotograficzny „Mój pomysł na ferie”

Na sali gimnastycznej było przeciąganie liny i zabawy z chustą animacyjną.

Uczniowie tego dnia uczestniczyli również w paradzie strojów przez siebie przygotowanych i przedstawiających różne zawody.

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie wraz z nauczycielami przeszli nad Węgierkę, gdzie symbolicznie pożegnano zimę. Spalono marzannę i wrzucono ją do rzeki, by przywołać wiosnę.

Zbieramy elektrośmieci

W związku z akcją ekologiczną : ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się akcji.
Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.
BĄDŹ EKO !
W związku z powyższym chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji.
Sprzęt tak jak w latach ubiegłych będzie zbierany na placu szkolnym ( wydzielone miejsce taśmą) .
Termin – od 15 .03.do 19.04. 2023r.

Dekanalny etap XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej

9 marca 2023r. w naszej szkole odbył się dekanalny etap XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Łukasza dla uczniów klas V-VIII. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Celem konkursu jest poznanie treści biblijnych, popularyzacja wartości w niej zawartych, a także kształtowanie wśród młodego pokolenia wrażliwości na potrzeby innych ludzi. W tym roku tematem konkursu była Ewangelia wg św. Łukasza. Uczniowie dekanatu makowskiego z 4 parafii wykazali się swoją wiedzą księgi Pisma Świętego. Przybyli wraz ze swoimi rodzicami i katechetami, którzy wspierali uczestników konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła dwoje zwycięzców. Wyniki:

I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Gołyminie,

II miejsce -Szkoła Podstawowa nr 1 w Makowie Mazowieckim.

Uczniowie tych szkół będą reprezentować dekanat makowski w diecezjalnym etapie konkursu, który odbędzie się w Gostyninie 21 kwietnia 2023r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

GMINNY KONKURS CZYTELNICZO-PROFILAKTYCZNY „W krainie fantazji”

7 marca 2023r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Profilaktyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Płoniawy-Bramura. Głównym celem konkursu była promocja książek i czytelnictwa.
Rywalizacja przebiegała w 2 kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. Komisja konkursowa w składzie: p. Lucyna Kostrzewska – emerytowana nauczycielka języka polskiego naszej szkoły, p. Monika Mierzejewska – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Płoniawach-Bramurze i p. Małgorzata Kobylińska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia:
• w kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Zuzanna Ruszczyńska (SP Węgrzynowo)
II miejsce – Zuzanna Biraga (SP Węgrzynowo)
III miejsce – Oliwia Jaśkiewicz (SP Płoniawy)
wyróżnienie – Aleksandra Biraga (SP Węgrzynowo)
• w kategorii klas VII – VIII:
I miejsce – Julia Kamińska (SP Płoniawy)
II miejsce – Maria Miksińska (SP Węgrzynowo)
III miejsce – Oliwia Dębek (SP Płoniawy)
wyróżnienie – Magdalena Żbikowska (SP Chodkowo Wielkie)
Gratulujemy laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu! Już teraz zachęcamy do udziału w czytelniczej rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.
Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze. Poczęstunek dla uczestników konkursu sfinansowało Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.
Konkurs przygotowały nauczycielki j. polskiego : Siemiątkowska E. i Wilga.

Nabór do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

1 marca 2023r. rusza  rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy  pierwszej  na rok szkolny 2023/2024

Druki do pobrania  w bocznej zakładce ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY- Rekrutacja oddział przedszkolny

OGŁOSZENIE W SPRAWIE NABORU DZIECI DO KLASY I
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA W
WĘGRZYNOWIE NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgrzynowie ogłasza nabór na wolne miejsca do klasy I
na rok szkolny 2023/2024.  Rekrutacja i składanie wniosków od 1 marca 2023r.
Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I wydawane są w sekretariacie lub dostępne
na stronie internetowej szkoły.
Rodzic wypełniony wniosek składa do 20 III 2023r.

Druki do pobrania  w zakładce Rekrutacja klasa I.