PRZYWITANIE WIOSNY

20 marca – pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielem WF i doradztwa zawodowego.

Na początku Pani Dyrektor wręczyła dyplomy za feryjne szkolne konkursy – prezentację „Bezpieczny Internet – jak w mądry sposób korzystać z sieci” oraz fotograficzny „Mój pomysł na ferie”

Na sali gimnastycznej było przeciąganie liny i zabawy z chustą animacyjną.

Uczniowie tego dnia uczestniczyli również w paradzie strojów przez siebie przygotowanych i przedstawiających różne zawody.

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie wraz z nauczycielami przeszli nad Węgierkę, gdzie symbolicznie pożegnano zimę. Spalono marzannę i wrzucono ją do rzeki, by przywołać wiosnę.