18 października 2023r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III przenieśli się do magicznego świata bajek podczas spektaklu ,,Zaczarowany Świat Bajek”.

„Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł” to wiersze, które można było w spektaklu usłyszeć i zobaczyć w barwnej inscenizacji. Mali widzowie wyszli z przedstawienia bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

18.10.2023r. uczniowie klas VII-VIII obejrzeli spektakl „Kamienie na szaniec”, grany przez aktorów Kieleckiego Teatru Lektur w MDK w Makowie Maz.

Sukcesy sportowe

Nasi uczniowie wzięli udział 17.10.2023r. w INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH na dystansie 1000m.

Aleksandra Wrońska i Szymon Baranowski zajęli III miejsce w FINALE POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY w ramach rozgrywek MIMS 2023/2024.

Gratulujemy uczniom i opiekunowi Panu Mierzejewskiemu Markowi.

„Zawody naszych marzeń”

W związku z realizacją innowacji pedagogicznej dla klas IV-VIII „Zawody naszych marzeń” 16 października mięliśmy przyjemność gościć w naszej szkole żołnierzy zawodowych z Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, min. o tym jakie cechy charakteru i predyspozycje powinien mieć kandydat na żołnierza, na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa oraz jaką drogę trzeba przebyć, aby wykonywać ten zawód. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią ojczyzny, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska i przymierzenia kamizelki ochronnej, hełmu, maski gazowej czy dotknięcie karabinu. Wszystkim młodym uczestnikom spotkanie to dostarczyło mnóstwo radości i ekscytacji, wszak nie jeden chłopiec marzy o tym, żeby zostać żołnierzem.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023r.w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Samorządności. Tego dnia uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje, co sprawiło dużo radości ich młodszym kolegom.

Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej akademii. Przybyli też zaproszeni goście:Pan Krzysztof Majewski – Przewodniczący Rady Gminy i emerytowani nauczyciele oraz emerytowany pracownik obsługi. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Dawid, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wręczyła też nagrody dyrektora szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali nauczycielom i pracownikom szkoły dyplomy i sowy wykonane za pomocą drukarki 3D, dziękując za ich pracę.

Uczniowie przedstawili też montaż słowno-muzyczny  dotyczący pracy w szkole

Narodowe Czytanie

12.10.2023 roku w ramach corocznej akcji wspólnie czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Na uwagę zasługuje zaangażowanie klasy ósmej oraz chętnych uczniów z klasy siódmej i szóstej. Młodzież została przygotowana do występu przez nauczycielki języka polskiego – panią Martynę Nawrocką i panią Ewelinę Siemiątkowską.

Rozstrzygnięcie konkursu EkoSzkoła-edycjaVI

10.10.2023r w Ŵarszawie nasza uczennica Maria Miksińska już absolwentka odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii ” fotografie uczniów kl. IV-VIII” w konkursie EkoSzkoła-edycjaVI zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jednocześnie nasza szkoła otrzymała „Eko-Bon” o wartości 3 000zł za dotychczasową działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowanie postaw proekologicznych.Nagrodę w imieniu szkoły odebrała nauczycielka biologii Pani Małgorzata Komorowska. Jesteśmy dumni. Gratulujemy Marysi Miksińskiej.

5.10.2023r. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała kiermasz słodkości. Zebrane środki przeznaczą na podejmowane inicjatywy.

Spotkanie z policjantem

4 października 2023r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z asp. Jarosławem Mrugaczem z Powiatowej Komendy Policji w Makowie Maz. Pan policjant przeprowadził pogadanki dla oddziału przedszkolnego,klas 1-3 i dla klas 4-8 nt. „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”. Mówił też o zmianie przepisów dotyczących poruszania się po drodze i odpowiedzialności karnej dzieci powyżej 10 roku życia.

20 września 2023r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Było kolorowo i wesoło. Młodsze dzieci odciskały swoje dłonie i rysowały kolorowe rysunki. Starszaki bawiły się na placu szkolnym w różne gry i zabawy edukacyjne.