Dla Gabi

Dziękujemy wolontariuszom i Pani Ewie Stanowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim za zbiórkę książek i zabawek na festyn charytatywny dla Gabrysi Klamy.

 

 

 

Pan Krzysztof Majewski przywiózł dziś fanty i gadżety z Nadleśnictwa Parciaki oraz Koła Łowieckiego Miś na festyn charytatywny dla Gabrysi.Dziękujemy.

Śniadania wielkanocne

Dziś 5 kwietnia w naszej szkole szkole zgodnie z tradycją  były już klasowe świąteczne śniadanie wielkanocne.

.

Konkurs na ozdobę wielkanocną

Konkurs na ozdobę wielkanocną- uczniowie wykonali przepiękne prace. Komisja dokonała oceny . Nagrody zostaną wręczone w środę 5 kwietnia. Uczestnicy konkursu postanowili przekazać swoje prace na rzecz Gabrysi Klamy naszej absolwentki, dla której zbieramy środki na leczenie. Prace zostały wystawione w miejscowym sklepie LEWIATAN , gdzie można było je nabyć.

Piątego kwietnia wręczone zostały nagrody w konkursie „Ozdoby wielkanocne”. I MIEJSCE: Elena Kudelska i Hanna Szkoda, .II MIEJSCE -Weronika Rutkowska, III MIEJSCE: Biraga Aleksandra i Chodkowska Zuzanna. Wyróżnienia; Zuzanna Biraga i Aleksandra Wrońska . Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 

Konkurs plastyczny „W mózgu nie tylko neuron”

Z przyjemnością informujemy że konkurs plastyczny „W mózgu nie tylko neuron” dla dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego, organizowany w ramach Tygodnia Mózgu 2023 przez Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, został rozstrzygnięty i nasza uczennica Kinga Biała zdobyła nagrodę w kategorii kl. V-VIII.. Na konkurs napłynęło 300 prac. Prace oceniano w 3 kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-IV, V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. W każdej kategorii przyznano nagrody i wyróżnienia.
Uczniów do konkursu przygotowały: A. Morawska i M. Komorowska. Gratulujemy!
 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole zorganizowała pani pedagog Waszczak wraz z opiekunem RSU panią Wrońską. W szkole dominował kolor niebieski w ubiorach – ” Na Niebiesko dla Autyzmu”. Przeprowadzono wiele działań, którym przyświecały hasła : WIEM , ROZUMIEM, POMAGAM”. Dzieci wykonały plakaty. Przeprowadzono pogadanki, wykonano gazetkę . Celem tych działań było budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum.

    

 

 

 

Warszawska Syrenka

W 46 eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Makowie Maz. 28 i 29 marca wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły / w trzech kategoriach wiekowych./ W kategorii klas I- III uczennica Małgorzata Lewandowska zajęła III miejsce. W kategorii klas VI-VIII dwoje naszych uczniów Maria Miksińska i Hubert Skowroński zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy!

Druhowie OSP Węgrzynowo w naszej szkole

W dniu 24 marca naszą szkołę odwiedzili druhowie z jednostki OSP w Węgrzynowie. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, poznać podstawy pierwszej pomocy, a także strukturę i działalność OSP.