Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23.06.2023r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Dyrektor szkoły-J.Dawid i przewodnicząca Rady Rodziców-Agata Karolkiewicz wręczyły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Rada Rodziców ufundowała nagrody rzeczowe dla 3 uczniów z najwyższą średnią ocen( Aleksandra Biraga kl.4, Zuzanna Biraga kl.6 i Aleksandra Wrońska kl.7).

Na uroczystości gościliśmy Pana Wójta Gminy Płoniawy-Bramura -Jakuba Dudka, który wręczył 2 uczniom stypendium za osiągnięcia artystyczne i wyniki w nauce – Franciszek Szkoda-kl.4 i i Kinga Biała-kl. 8.

Pożegnaliśmy też nauczycielkę Małgorzatę Komorowską, która przeszła na emeryturę.

Pani dyrektor oraz wychowawczyni klasy 8  rozdały świadectwa ukończenia szkoły przez uczniów klasy 8

pożegnaliśmy uczniów klasy 8

Klasa 7 uroczyście , ale z przymrużeniem oka pożegnała absolwentów kl.8

Słonecznych WAKACJI!

Działania profilaktyczne

16.06.2023r. Zespół złożony z pedagoga szkolnego, psychologa i pedagoga specjalnego zorganizował szereg działań w ramach działań profilaktycznych. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Młodość wolna od tytoniu” . I miejsce- Zuzanna Biega, II miejsce- Kinga Biała, III miejsce- Aleksandra Biraga, wyróżnienie- Piotr Olkowski. Przeprowadzono też konkurs na najkulturalniejszego ucznia w każdej klasie. Głosowali uczniowie i wychowawcy. Wygrali: Kl I -Zuzanna Chodakowska kl II -Małgorzata Lewandowska, kl III -Hanna Szkoda, kl IV – Aleksandra Biraga, kl V – Karolina Lewandowska, kl VI Zuzanna Biraga, kl VII- Kamil Jankowski, kl VIII – Hubert Skowroński. Gratulujemy

Konkursy przedszkolne

1 czerwca 2023r. rozstrzygnięto konkursy w oddziałach przedszkolnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.”Mój ulubiony wierszyk” . Konkurs dla dzieci 6-5 letnie zorganizowano w ramach promocji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Nasza szkoła z tego programu otrzymała 2500zł na zakup książek dla oddziału przedszkolnego i 625zł na promocję.

Pani Barbara Kobylińska Dyrektor Gminnej Biblioteki w Płoniawach ufundowała nagrody w kategorii dzieci 3-4letnie. Dziękujemy bardzo za całoroczną współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Płoniawach.

1 czerwca DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny-01.06.2023.r. Był to dzień pełen wrażeń. Dzięki staraniom Rady Rodziców, dyrekcji i nauczycieli były gry , zabawy i rozgrywki sportowe.

Dzień zaczęliśmy od przedstawienia bajki pt.”Kopciuszek” , który przygotowała p. Mosakowska z uczniami kl.I-III.

Później bawiliśmy się na boisku szkolnym. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek (popcorn, ciasto, wata szklana , gofry). Lody ufundował SKLEP LEWIATAN za które bardzo dziękujemy. Najmłodsi mieli okazję bawić się na dmuchańcach. Dziękujemy Gminnej Komisji Alkoholowej w Płoniawach za częściowe dofinansowanie wynajmu animatorów i dmuchańców. Na zakończenie było ognisko i kiełbaski.