Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23.06.2023r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Dyrektor szkoły-J.Dawid i przewodnicząca Rady Rodziców-Agata Karolkiewicz wręczyły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

     

Rada Rodziców ufundowała nagrody rzeczowe dla 3 uczniów z najwyższą średnią ocen( Aleksandra Biraga kl.4, Zuzanna Biraga kl.6 i Aleksandra Wrońska kl.7).

Na uroczystości gościliśmy Pana Wójta Gminy Płoniawy-Bramura -Jakuba Dudka, który wręczył 2 uczniom stypendium za osiągnięcia artystyczne i wyniki w nauce – Franciszek Szkoda-kl.4 i i Kinga Biała-kl. 8.

Pożegnaliśmy też nauczycielkę Małgorzatę Komorowską, która przeszła na emeryturę.

Pani dyrektor oraz wychowawczyni klasy 8  rozdały świadectwa ukończenia szkoły przez uczniów klasy 8

pożegnaliśmy uczniów klasy 8

Klasa 7 uroczyście , ale z przymrużeniem oka pożegnała absolwentów kl.8 

Słonecznych WAKACJI!

Działania profilaktyczne

16.06.2023r. Zespół złożony z pedagoga szkolnego, psychologa i pedagoga specjalnego zorganizował szereg działań w ramach działań profilaktycznych. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Młodość wolna od tytoniu” . I miejsce- Zuzanna Biega, II miejsce- Kinga Biała, III miejsce- Aleksandra Biraga, wyróżnienie- Piotr Olkowski. Przeprowadzono też konkurs na najkulturalniejszego ucznia w każdej klasie. Głosowali uczniowie i wychowawcy. Wygrali: Kl I -Zuzanna Chodakowska kl II -Małgorzata Lewandowska, kl III -Hanna Szkoda, kl IV – Aleksandra Biraga, kl V – Karolina Lewandowska, kl VI Zuzanna Biraga, kl VII- Kamil Jankowski, kl VIII – Hubert Skowroński. Gratulujemy

 

Konkursy przedszkolne

1 czerwca 2023r. rozstrzygnięto konkursy w oddziałach przedszkolnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie recytatorskim pt.”Mój ulubiony wierszyk” . Konkurs dla dzieci 6-5 letnie zorganizowano w ramach promocji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Nasza szkoła z tego programu otrzymała 2500zł na zakup książek dla oddziału przedszkolnego i 625zł na promocję.

Pani Barbara Kobylińska Dyrektor Gminnej Biblioteki w Płoniawach ufundowała nagrody w kategorii dzieci 3-4letnie. Dziękujemy bardzo za całoroczną współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Płoniawach.

1 czerwca DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny-01.06.2023.r. Był to dzień pełen wrażeń. Dzięki staraniom Rady Rodziców, dyrekcji i nauczycieli były gry , zabawy i rozgrywki sportowe.

Dzień zaczęliśmy od przedstawienia bajki pt.”Kopciuszek” , który przygotowała p. Mosakowska z uczniami kl.I-III.

Później bawiliśmy się na boisku szkolnym. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek (popcorn, ciasto, wata szklana , gofry). Lody ufundował SKLEP LEWIATAN za które bardzo dziękujemy. Najmłodsi mieli okazję bawić się na dmuchańcach. Dziękujemy Gminnej Komisji Alkoholowej w Płoniawach za częściowe dofinansowanie wynajmu animatorów i dmuchańców. Na zakończenie było ognisko i kiełbaski.

 

Biskup płocki w naszej szkole

W czwartek 11 kwietnia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy Księdza Biskupa Diecezji Płockiej Szymona Stułkowskiego. Ksiądz Biskup spotkał się z całą społecznością szkolną.

Pani katechetka E. Mosakowska przygotowała wraz z dziećmi i młodzieżą krótką część artystyczną. Ks. Biskup skierował do naszej szkolnej społeczności miłe słowa. Na koniec podziękował Dyrekcji i Nauczycielom za trud organizacji spotkania oraz pomodliliśmy się w intencji naszej szkolnej wspólnoty.

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE -17-21 kwietnia 2023r. W tym tygodniu zrealizowaliśmy wiele działań.

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE
17.04.2023- wycieczka kl. I-III do lasu na ścieżkę edukacyjną.

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE

18.04.2023r.-spotkanie z pielęgniarką szkolną oraz konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia dla klas I-III , IV-V i VI-VIII

 

 

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE

19.04.2023r. Uczniowie mogli degustować warzywa i owoce zakupione ze środków GKRPA w Płoniawach-Bramurze .

Odbyły się też międzyklasowe rozgrywki sportowe :

– turniej piłki ręcznej klas IV-VIII ;

– turniej zbijaka klas I-III.

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA I ŚRODOWISKA W NASZEJ SZKOLE
20.04.2023r.- pokaz-szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

     

20.04.2023r. – Kiermasz zdrowej żywności który przygotowali rodzice.

21.04.2023r. – Udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, wystawa plakatów, sadzenie drzewek

 

 

 

Rocznica Uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia w naszej szkole tradycyjnie  z pełnym ceremoniałem szkoły i odśpiewaniem hymnu odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademię przygotowali J. Wrońska, A. Jaskulska i K. Królicki

” Eko Konkurs – Eko Wynalazca”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica kl. I naszej szkoły Weronika Rutkowska w swojej kategorii wiekowej zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskim” Eko Konkurs – Eko Wynalazca”. Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Płocka do którego przystąpiło ponad 200 uczniów z całej Polski.

Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych:

I grupa wiekowa (oddział 0 – klasa I):

I miejsce – Weronika Rutkowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Węgrzynowie)

 

II miejsce – Aleksander M (Przedszkole nr 2 w Dębnie), III miejsce – Jakub S (Publiczne Przedszkole nr 22 w Radomiu)

Wyróżnienia:

Kacper G(Przedszkole nr 32 w Gdyni) , Wojciech W (Szkoła Podstawowa nr 11 w Płocku) , Łukasz Ł (Szkoła Podstawowa w Gorzkowie