Magiczny Bal Karnawałowy w Akademii Pana Kleksa

11stycznia 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas1-3 wzięły udział w Magicznym Balu Karnawałowym w Akademii Pana Kleksa prowadzonym przez animatorki z Fabryki Śmiechu.Bal był pełen szalonych tańców i edukacyjnych zabaw. Poczęstunek przygotowali rodzice. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą organizację.

Spotkanie z lekarzem weterynarii

W ramach spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów, we wtorek 9 stycznia odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii Panem Maćkiem Mosakowskim, absolwentem naszej szkoły. Celem spotkania było poznanie jego pracy , zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pan Maciek opowiadał o ciekawostkach i niebezpieczeństwach swojej codziennej pracy. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają, sposobów leczenia. Opowiadali o zwierzętach, które mają w domu, zasypywali lekarza różnymi pytaniami.

Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa

Został rozstrzygniety konkurs na „Najpięknieszą ozdobę bożonarodzeniową” zorganizowany przez pedagoga szkolnego pania M. Skierkowską i świetlicę szkolną(Wrońska , Kubik). I miejsce – Kudelska Elena i Pingielska Zosia, II miejsce Jabłonowski Julian i Szkoda Hania, III miejsce Wdowinski Kacper, Trętowska Karolina i Biraga Aleksandra. Wyróżnienia : Welskop Mateusz, Rutkowska Maja, Ziemska Kinga, Milewska Zuzanna, Biraga Zuzanna, Zielińska Klaudia.

Portret Świętego Mikołaja

Miło jest nam poinformować, że Daniel Grzelak z oddziału przedszkolnego zajął 3 miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim pt. „Portret św. Mikołaja”. Gratulujemy.