AKTYWNIE W CZASIE PANDEMII-wycieczka do Oazy Retka

„AKTYWNIE W CZASIE PANDEMII”- 29.09.2021r.- wycieczka do Oazy Retka. Super dzień. Były gry i zabawy integracyjne. Czytanie ulubionych fragmentów książek. DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA- poznanie historii ziemniaka. Na koniec kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki z ogniska. Dziękujemy Paniom Miksińskiej i Trętowskiej za gościnność , a Pani Bułaj za pomoc.

Narodowe Czytanie 2021

„Moralność pani Dulskiej „Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.  W naszej szkole odbyło się 17.09.2021r.

W sobotę, 18 września odbyła się 39 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Jej hasłem przewodnim było „Kochaj mnie Tato”.

Nasi pielgrzymi wędrowali w chłodzie i strugach deszczu.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Uczniowie kl.1-3 w czwartek byli na wycieczce w Leśnej Zagrodzie.

Czekało na nich wiele atrakcji. Było super.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i kreatywności dzieci. Było ciekawie.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia POMNIKA NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

04.09.2021r. w Węgrzynowie odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Nieznanego Żołnierza, który ufundowała społeczność lokalna. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie. Obecni przeszli na cmentarz parafialny, gdzie odbyło się odsłonięcie pomnika oraz jego poświęcenie.

MSZA ŚWIĘTA i przemarsz na cmentarz

Uroczystość odsłonięcia Pomnika Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Węgrzynowie.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów zorganizowania przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.