DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy . Uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowali wzruszającą część artystyczną dla swoich MAM. Były wierszyki, piosenki i życzenia, a na koniec całuski i przytulańce.

DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻEK

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Samorząd Uczniowski (opiekun Chrzanowska A.) i Biblioteka Szkolna( bibliotekarka Zaradkiewicz W.) zorganizowali w dniu 13 maja 2022r. „DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻEK”. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z książek. Klasa, która przebrała się najliczniej dostała” glejt” na niepytanie . Na koniec organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

Przerwa na czytanie

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Pani bibliotekarka Wanda Zaradkiewicz  przy współpracy wychowawców zorganizowała akcję ” Przerwa na czytanie -bijemy rekordy w czytaniu na przerwie”. Tego dnia na przerwie uczniowie czytali swoje ulubione książki. Można był usiąść  i czytać. W głośnym czytaniu  wzięli udział nauczyciele i uczniowie. W naszych działaniach wsparła nas Pani Monika -pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze.

Spotkanie z pisarką Magdaleną Wiśniewską

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Płoniawach i pomocy Pani Dyrektor  B. Kobylińskiej w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Magdaleną Wiśniewską . Jest to młoda pisarka , która pisze książki dla dzieci. Było to bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie zdawali wiele pytań. Byli ciekawi, jak pisze się książki. Pani M. Wiśniewska pochodzi z Płoniaw. Opowiadała o swojej drodze wyboru zawodu i zostania pisarką. Z zaciekawieniem oglądała prace plastyczne, które przygotowali uczniowie po przeczytaniu jej książek. Na koniec długa kolejka uczniów ustawiła się po autografy pisarki.

Uroczysty apel z okazji UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Witaj, majowa jutrzenko !

Rozstrzygnięcie konkursu ” Mój wymarzony zawód”

Został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny dla klas I-IV oraz na najciekawszą prezentację multimedialną dla klas V-VIII pod tytułem „Mój wymarzony zawód”. Celem konkursu było:

-wzbogacanie wiadomości na temat zawodów ,

-kształtowanie wyobraźni dotyczącej przyszłości zawodowej,

-rozwijanie sprawności posługiwania się programami do tworzenia prezentacji.

Wyniki konkursu:
I miejsce -Kacper Nawrocki,
II  miejsce-Hanna Szkoda,
III miejsce -Aleksandra Biraga
Dyplomy za udział otrzymały : Małgorzata Lewandowska i Klaudia Zielińska
W kategorii na najciekawszą prezentację multimedialną kl.V-VIII nagrodę otrzymała Zuzanna Biraga -kl. 5.
Konkurs zorganizowała nauczycielka A. Jaskulska- koordynator ds doradztwa zawodowego.