21 marca 2022r.- to był dzień pełen kolorów i zabawy

21 marca w naszej szkole był dniem szczególnym. Świętowaliśmy:

-Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowych Skarpetek

Witaliśmy pierwszy dzień wiosny.

Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych zabaw. Każda klasa przedstawiała przygotowane o wiośnie wierszyki, piosenki , pokaz mody czy plakaty. Wspólna zabawa na sali gimnastycznej zakończyło malowanie  jaja wielkanocnego. Następnie cała społeczność szkolna w kolorowym pochodzie przeszła do pobliskiego lasu, gdzie Pan Leśniczy przygotował ognisko  w którym  uroczyście  spalono MARZANNĘ ,jako symbol odchodzącej zimy.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na eko-zabawkę

9 marca 2022r. został rozstrzygnięty konkurs na eko-zabawkę z surowców wtórnych. Konkurs zorganizowały Panie: Morawska i Kubik. Prace były bardzo ciekawe i  pomysłowe.

W kategorii klas IV-VIII miejsca zajęli:

I miejsce – Adrian Łukasiak kl.6

II miejsce – Kinga Biała – kl.7

III  miejsce- Antoni Miksiński -kl.6

wyróżnienie  Mateusz Chodkowski- kl. 6

W kategorii klas I-III miejsca zajęli:

I miejsce – Kudelska Elena kl.1

II miejsce – Ruszczyńska Anna- kl.3

III  miejsce- Zielińska Klaudia -kl.2

wyróżnienie Szkoda Hanna- kl.2

Dary dla Ukrainy

Dary dla Ukrainy zebrane. Dziś  zostały spakowane i przewiezione samochodem OSP w Węgrzynowie do Urzędu Gminy w Płoniawach. Zbiórkę koordynowała opiekun koła wolontariatu M. Waszczak. Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom.