Sprzątanie Świata

20 września 2023r. uczniowie klas 1-3 w ramach akcji Sprzątania Świata zebrali śmieci na terenie wokół szkoły. Nie mieli dużo pracy, ponieważ na szczęście śmieci było bardzo mało. Potem wyruszyli na spotkanie z panem Krzysztofem Majewskim, miejscowym leśniczym, który oprowadził ich po ścieżce edukacyjnej i bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy. Na koniec odbyło się ognisko i zabawy integracyjne.

To był bardzo miły i pouczające dzień.

Piesza pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa

16 września 2023r. odbyła się 41 pielgrzymka piesza dzieci i młodzieży do Rostkowa, w której wzięła udział bardzo liczna grupa z naszej szkoły (43 osoby). Dzieci wraz z rodzicami i gośćmi z Olsztyna miło spędziły sobotni dzień. Pogoda nam sprzyjała. Pielgrzymka zaczęła się od Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz biskup Szymon Stułkowski. Następnie przeszliśmy pieszo do Rostkowa, gdzie odbył się festyn ku czci Św. Stanisława Kostki.

Po pielgrzymce mieliśmy poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW Węgierki w Węgrzynowie.

European Day of Languages Festival

Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/24 będzie realizować ogólnopolski projekt edukacyjny – European Day of Languages Festival

Dzięki projektowi nasi uczniowie:

poszerzą swoją wiedzę o językach Unii Europejskiej i poznają niesamowite ciekawostki,

wezmą udział w angażujących grach i zabawach,

będą mieli okazję uczestniczyć w tematycznych lekcjach oraz warsztatach kreatywnych.

wezmą udział w wydarzeniach, które przybliżą kulturę krajów Unii Europejskiej.