Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

POŻEGNANIE KLASY VIII

Żegnamy naszych absolwentów i gratulujemy im ukończenia szkoły. Jesteśmy dumni ,że byliście naszymi uczniami.

Życzymy Wam samych sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia.

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Pozostałym uczniom gratulujemy promocji do klas programowo wyższych. Cieszymy się waszych osiągnięć.
 
Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

„Czerwony kapturek”-przedstawienie kukiełkowe

Uczniowie kl. IV pod opieką Pani A. Chrzanowskiej przygotowali dla uczniów kl.1-3 i oddziału przedszkolnego przedstawienie kukiełkowe pt. ” Czerwony kapturek” . Uczęszczając na zajęcia artystyczne w ramach godzin do dyspozycji dyrektora zaangażowali się i pokazali swoje zdolności przygotowując ten spektakl.

DZIEŃ INNOWACYJNOŚCI

23 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ INNOWACYJNOŚCI. W czasie roku szkolnego realizowano programy innowacyjne nt. zawodów. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. 1-3 poznawali różne zawody. Spotykali się np. z fryzjerką, policjantką czy pielęgniarką. Uczniowie klas starszych odbywali spotkania z doradcami zawodowymi. Tego dnia dokonano podsumowania działań realizowanych programów innowacyjnych.

BEZPIECZNE WAKACJE

23 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z asp. szt. Katarzyną Ruszczyńską z Powiatowej Komendy Policji w Makowie Maz. Pani policjantka przeprowadziła pogadankę nt. „Bezpieczne wakacje”.

Dzień Dziecka

Cóż to był za dzień – pełen zabawy, uśmiechu i radości (wata cukrowa, słodycze, frytki ,lody i na koniec kiełbaski na ognisko).Dziękujemy:

-Radzie Rodziców za wynajęcie super animatorów,

– KGW ” Węgierka” w Węgrzynowie za smaczne frytki,

-Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie za kiełbaski i napoje,

-Sklepowi „LEWIATAN” w Węgrzynowie za ufundowanie lodów.

DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy . Uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowali wzruszającą część artystyczną dla swoich MAM. Były wierszyki, piosenki i życzenia, a na koniec całuski i przytulańce.

DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻEK

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Samorząd Uczniowski (opiekun Chrzanowska A.) i Biblioteka Szkolna( bibliotekarka Zaradkiewicz W.) zorganizowali w dniu 13 maja 2022r. „DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻEK”. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z książek. Klasa, która przebrała się najliczniej dostała” glejt” na niepytanie . Na koniec organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

Przerwa na czytanie

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Pani bibliotekarka Wanda Zaradkiewicz  przy współpracy wychowawców zorganizowała akcję ” Przerwa na czytanie -bijemy rekordy w czytaniu na przerwie”. Tego dnia na przerwie uczniowie czytali swoje ulubione książki. Można był usiąść  i czytać. W głośnym czytaniu  wzięli udział nauczyciele i uczniowie. W naszych działaniach wsparła nas Pani Monika -pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze.

Spotkanie z pisarką Magdaleną Wiśniewską

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Płoniawach i pomocy Pani Dyrektor  B. Kobylińskiej w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Magdaleną Wiśniewską . Jest to młoda pisarka , która pisze książki dla dzieci. Było to bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie zdawali wiele pytań. Byli ciekawi, jak pisze się książki. Pani M. Wiśniewska pochodzi z Płoniaw. Opowiadała o swojej drodze wyboru zawodu i zostania pisarką. Z zaciekawieniem oglądała prace plastyczne, które przygotowali uczniowie po przeczytaniu jej książek. Na koniec długa kolejka uczniów ustawiła się po autografy pisarki.

Uroczysty apel z okazji UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Witaj, majowa jutrzenko !