Gminny Konkurs Recytatorski ” W zaczarowanym świecie Juliana Tuwima”

24.11.2022r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „W zaczarowanym świecie Juliana Tuwima”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III ze wszystkich szkół z terenu Gminy Płoniawy-Bramura. W jury zasiadły Panie:
Henryka Brdękiewicz – emerytowana nauczycielka klas I – III i logopedii, a także założycielka i reżyserka „Teatru Cioci Heni”,
Lucyna Kostrzewska- emerytowana nauczycielka języka polskiego,
Małgorzata Kobylińska- pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach. Konkurs został objęty patronatem Instytutu Tradycji Narodowej, którego prezes – Pani Urszula Bartosiak ufundowała statuetki dla zwycięzców oraz nagrody dla wszystkich uczestników. Poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Konkurs zorganizowały nauczycielki: M.Waszczak, E. Mosakowska i J. Kubik.
Nagrodę Grand Prix Prezesa Instytutu Tradycji Narodowej za najlepszy występ zdobyła Karolina Bojarska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Alicja Sitarska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie,
II miejsce – Alan Majkowski uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach,
III miejsce – Małgorzata Lewandowska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie.
Wyróżnienia otrzymali:
Anna Kobylińska- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach,
Kinga Kowalczuk i Antoni Nasarzewski- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.