Zbieramy elektrośmieci

W związku z akcją ekologiczną : ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się akcji.
Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.
BĄDŹ EKO !
W związku z powyższym chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji.
Sprzęt tak jak w latach ubiegłych będzie zbierany na placu szkolnym ( wydzielone miejsce taśmą) .
Termin – od 15 .03.do 19.04. 2023r.

Dekanalny etap XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej

9 marca 2023r. w naszej szkole odbył się dekanalny etap XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Łukasza dla uczniów klas V-VIII. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Celem konkursu jest poznanie treści biblijnych, popularyzacja wartości w niej zawartych, a także kształtowanie wśród młodego pokolenia wrażliwości na potrzeby innych ludzi. W tym roku tematem konkursu była Ewangelia wg św. Łukasza. Uczniowie dekanatu makowskiego z 4 parafii wykazali się swoją wiedzą księgi Pisma Świętego. Przybyli wraz ze swoimi rodzicami i katechetami, którzy wspierali uczestników konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła dwoje zwycięzców. Wyniki:

 I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Gołyminie, 

 II miejsce -Szkoła Podstawowa nr 1 w Makowie Mazowieckim.

Uczniowie tych szkół będą reprezentować dekanat makowski w diecezjalnym etapie konkursu, który odbędzie się w Gostyninie 21 kwietnia 2023r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.