Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Głównym celem obchodów było motywowanie do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym mogą wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska i spowolnienie zmian klimatycznych. W naszej szkole z tej okazji, uczniowie kl. 6-8 pisali konkurs wiedzy „Zmiany klimatu – co możemy zrobić ?” Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla kl. 4-8 pod tym samym tytułem. Nagrody rzeczowe, które otrzymali zwycięzcy konkursów nawiązywały do działań chroniących klimat. Na przygotowanej dużej jabłoni, symbolizującej Ziemię, uczniowie umieszczali samodzielnie napisane życzenia oraz postanowienia działań z okazji Dnia Ziemi. Podczas przerw uczniowie słuchali piosenek ekologicznych. Wykonano gazetki dotyczące wpływu człowieka na zmianę klimatu oraz pomysłów codziennych działań, które mogą przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Mamy nadzieję, że dbanie o naszą planetę stanie się naturalnym nawykiem.                       ( Odpowiedzialne nauczycielki : M.Komorowska i L.Gnas).

                   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *