Wycieczka klas młodszych do Pniewa

Uczniowie klas I, II i III dnia 19 września byli na wycieczce W Pniewie. Jest tam izba regionalna „Kuźnia Kurpiowska”, mieszcząca się w oryginalnym ponad 100-letnim budynku dawnej szkoły (nie drewnianym lecz murowanym z czerwonej cegły) z pięknie rzeźbionym drewnianym gankiem nad wejściem, w którym jest urządzona dawna chałupa kurpiowska wyposażona w oryginalne meble, narzędzia i sprzęty oraz dekoracje.

Podczas zwiedzania Kuźni Kurpiowskiej dzieci obejrzały tradycyjne wnętrze chałupy kurpiowskiej z terenu Puszczy Białej, meble, stroje, hafty, charakterystyczne pisanki, pająki, korony kwietne, wycinanki i tkaniny.