Warsztaty pt. „Nałóg przegrane życie „

W dniu 11 marca 2024r. klasy 6-7 wzięły udział w warsztatach pt.”Nałóg przegrane życie „,które poprowadziła pani Małgorzata Ellwart z Centrum Edukacji Dialog. Podczas zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat uzależnień i wynikających z tego zagrożeń. Upewnili się, że warto dbać o swoje zdrowie i być odpowiedzialnym człowiekiem. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze za sfinansowanie warsztatów.

Spotkanie z druhami OSP Węgrzynowo

W piątek 8 marca 2024r. odbyło się spotkanie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzynowie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć sprzęt jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie mogło zabraknąć również ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie zorganizowała koordynator ds doradztwa zawodowego Anna Jaskulska.

 

     dynator ds. doradztwa zawodowego Anna Jaskulska.

Kiermasz Charytatywny

Z inicjatywy Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie zorganizowano 7 marca 2024r. kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczono dla Błażeja Rólka z Płoniaw. Zaangażowała się cała społeczność szkolna. Koło Wolontariatu wspomagało w przygotowaniach i sprzedaży. Przygotowano dużo smakołyków i gadżetów, które można było kupić i wesprzeć zbiórkę.

Zebrano 2 681,50zł.

Wpłaty dokonano na https://www.siepomaga.pl/blazej-rolka

Dziękujemy wszystkim za pomoc i dary serca.

  

 

Kiermasz słodkości

7 marca 2024r  Społeczność szkolna zorganizowała kiermasz słodkości . Dochód przeznaczony zostanie na leczenie chłopca z Płoniaw Błażeja Rólka, który choruje na białaczkę. Pamiętajcie dobro wraca.

https://www.siepomaga.pl/blazej-rolka

Ortografia na medal

5 marca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze odbyło się wręczenie nagród w konkursie pod patronatem starosty makowskiego „Ortografia na medal”. W IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” w kategorii kl. VII-VIII wzięło udział 28 osób.

Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica klasy 7 Zuzanna Biraga zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

 

 

DEBATA – Program Profilaktyczny

21 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klasy 8 w ramach Programu Profilaktycznego Debata. Celem spotkania było zapobieganie przedwczesnemu spożyciu alkoholu oraz jego negatywnym skutkom, a także promowanie postawy abstynenckiej. Spotkanie poprowadziła Pani Danuta Drzewiecka. Bardzo dziękujemy za burzliwą Debatę . Sfinansowano dzięki Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze.