SZKOLNA WIGILIA

22 grudnia 2023r. -był szczególnym dniem.Cała społeczność szkolna świętowała. W klasach odbyły się wigilie klasowe. Niespodziankę zrobił nam MIKOŁAJ. Wozem strażackim z OSP KSRG Węgrzynowo przyjechali 2 mikołaje i elf z górą prezentów. Dziękujemy druhom z OSP Węgrzynowo za miłą niespodziankę. W tym dniu towarzyszyli nam rodzice z Rady Rodziców.Na uwagę zasługiwała obecność kilku tatusiów, którzy dzielnie pomagali w organizacji dzisiejszego dnia. WESOŁYCH ŚWIĄT.

           

Jasełka bożonarodzeniowe przygotowala katechetka p. Mosakowska Ewa z uczniami klas 3, 5 i 6. Wprowadzili nas w atmosferę tych wspaniałych chwil oczekiwania na boże dziecię.

   

Świąteczne pierniki

15 grudnia 2023r. uczniowie kl. VI zostali zaproszeni przez KGW „Węgierki” na dekorowanie pierników. Szóstoklasiści mogli wykazać się pomysłowością. Dziękujemy paniom z KGW za zaproszenie i miłe spędzenie czasu.

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole, 13 grudnia 2023r. odbyły się warsztaty dla klas 5-8 pt. „Uzależnienia od technologii i inne medialne zagrożenia”.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o skutkach nadużywania telefonów komórkowych, I nternetu czy gier komputerowych. Z zaangażowaniem brali czynny udział w zajęciach.

     

Dziękujemy Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach za sfinansowanie warsztatów.

MIKOŁAJKI

6 grudnia-MKOŁAJKI-dzień w którym działo się .Rodzice z kl. 7 i 8 przygotowali kiermasz mikołajkowy.

   

Najmłodsi wyglądali na przybycie MIKOŁAJA. On jednak nie pojawił się. Przyjedzie dopiero w WIGILIĘ. Przysłał renifery i elfy.

 

Uczniowie kl. 1-8 otrzymali mikołajkowe prezenty od pana W. Smurlika. Dziękujemy.

30 listopada 2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze pełne humoru”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I – III z terenu gminy Płoniawy – Bramura. Konkurs został zorganizowany przy współudziale Firmy AGRAIMPEX Węgrzynowo (dawniejszy ECO – BEEF), która objęła konkurs patronatem i ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników oraz Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, która ufundowała poczęstunek dla uczestników.

W jury zasiadły Pani Klaudia Olkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Płoniawach – Bramurze, Pani Lucyna Kostrzewska – emerytowana polonistka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, Pani Barbara Potocka – emerytowana polonistka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Warszawie, redaktorka i korektorka książek oraz Pani Małgorzata Kobylińska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach – Bramurze.

 

Do konkursu przystąpiło 11 uczestników z 3 szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach – Bramurze, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krasińcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytatorski.

Jury oceniało znajomość recytowanego wiersza, dykcję, walory sceniczne oraz ogólne wrażenie. Po burzliwych i długich naradach przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Elena Kudelska, uczennica klasy III PSP w Węgrzynowie,

II miejsce – Alicja Sitarska, uczennica klasy III PSP w Węgrzynowie,

III miejsce – Karolina Bojarska, uczennica klasy III PSP w Krasińcu oraz 2 wyróżnienia dla:

-Oskara Filipowicza – ucznia klasy II PSP w Krasińcu , -Zuzanny Chodkowskiej – uczennicy klasy II PSP w Węgrzynowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Mosakowska E., Wrońska J. , Domańska E.

 

SZKOLNE ANDRZEJKI

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

     

29 listopada nasza szkoła zamieniła się w zaczarowany świat magii i wróżb.

   

 

Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Wszyscy wspaniale się bawili.Organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowdki wraz z opiekunamu: p. Wrońską i p. Królickim oraz we współptacy z pedagogiem szkolnym p. Skierkowską

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2023r.uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. Swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Na początek uczniowie prezentowali i wypowiadali się na temat swojego ulubionego misia, następnie wysłuchali historii powstania Pluszowego Misia, odgadywali różnice pomiędzy Pluszowym Misiem, a niedźwiedziem oraz obejrzeli bajkę pt. ,,Gumisie”. Po obejrzeni bajki uczniowie uczestniczyli w zabawie ruchowej pt. ,,Niedźwiadek” oraz odpowiadali na pytania tematyczne. Na koniec wykonali prace plastyczne. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia z misiem w fotobudce. Dzień obfitował w mnóstwo radości i uśmiechu.

 

     

      

Węgrzynowskie pierniki

Dnia 23 listopada 2023r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach dekoracji pierników bożonarodzeniowych, zorganizowanych prze Koło Gospodyń Wiejskich „Węgierki” w Węgrzynowie. Uczniowie samodzielnie dekorowali pierniczki kolorowym lukrem oraz dekoracjami, wykazując się pomysłowością oraz własną inwencją twórczą. Oczywiście największą przyjemnością było skosztowanie własnoręcznie przygotowanych pierników. Była to również okazja do ukazania piękna Świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych. Na koniec uczniowie zjedli smaczny posiłek, który sprawił dzieciom również wiele radości. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzynowie za zorganizowanie warsztatów i zaproszenie.

   

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2023r. uczniowie klas I-III wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Obejrzeli film edukacyjny dzięki, któremu poznali swoje prawa, a następnie rozmawiali na ich temat. Dowiedzieli się, gdzie się zgłosić w przypadku naruszenia Praw Dziecka oraz skąd otrzymać pomoc. Uczniowie wysłuchali również wiersza pt. ,,Prawa Dziecka”, a także dla utrwalenia zdobytych informacji wykonali kartę pracy z najważniejszymi prawami. Na koniec wszyscy wykonali grupowe zdjęcie.

 

 

Dzień Życzliwości

20 listopada 2023r. obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie wręczali sobie karteczki z miłymi słowami.

   

Odbył się również pokaż mody lat 90.

                   

Nagrodami za udział w pokazie były wydrukowane na drukarce 3d breloczki i sesja zdjęciowa z Myszką Miki. Była super zabawa.