Wycieczka do Płocka klas I-III

7 czerwca br. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Koziołek Matołek”, dzięki czemu mogli zobaczyć prawdziwy teatr i aktorów.

Odwiedzili miejski ogród zoologiczny w Płocku i zobaczyli różne zwierzęta oraz środowisko w którym żyją.

Na koniec dzieci zjadły posiłek w McDonaldzie. Wycieczka była udana i pełna atrakcji.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie każdego ucznia w kwocie 100zł.

 

     

 

 

Dzień Dziecka z Rodziną

Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok. W tym roku obchodziliśmy go w naszej szkole 4 czerwca – Dzień Dziecka z Rodziną.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu uczniów klasy III.

Resztę dnia spędziliśmy bardzo aktywnie razem z mamami, tatusiami, babciami i dziadkami. Młodsze dzieci chętnie korzystały ze zjeżdżalni i różnorodnych zabaw z animatorami. Starsi uczniowie rozegrali turniej piłki nożnej. Dużą atrakcją dla wszystkich była budka z przepysznymi lodami. Nie zabrakło też słodkości, chipsów i napojów. Dzieci chętnie jadły popcorn, watę cukrowa i zakręcone ziemniaki.Po super zabawach przyszedł czas na ognisko i pyszne kiełbaski.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców i sponsorów. Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie i Panu Prezesowi Krzysztofowi Majewskiemu oraz Firmie Handlowej FELO Włodzimierz Smurlik z Przasnysza. To dzięki Wam na buziach wszystkich dzieci gościł uśmiech.

      

       

      

   

Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Płoniawach

28 maja br. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w Płoniawach -Bramurze w pikniku z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Wójta Gminy Płoniawy- Bramura, Gminną Bibliotekę Publiczną, Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Wspaniałej zabawię pod okiem animatorów towarzyszyło malowanie twarzy, grill, wata cukrowa. Spotkanie sprzyjało integracji uczniów z terenu gminy i było mile spędzonym czasem.

     

      

 

wycieczka do Warszawy dla klas IV-VIII

28 maja 2024r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla klas IV-VIII. Piękna pogoda i super zabawa towarzyszyła nam cały dzień. Na początku odwiedziliśmy Laser Tag – największe w Polsce centrum gier laserowych. Nowoczesne centrum rozrywki zaoferowało nam grę w paintball.

Kolejnym punktem programu było Kino Cinema City w centrum handlowym Arkadia.Obejrzeliśmy tam wzruszający film ” Mój przyjaciel Artur”.

Na koniec wyruszyliśmy do Minicity – miniaturowego miasta z wieloma ścieżkami kariery zawodowej takich jak np.: bankowość, medycyna, zdrowie. Zmęczeni ,ale zadowoleni wieczorem wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie kwotą 100zł każdego uczestnika.

 

 

 

 

     

Konkurs plastyczny pt. „Portret mamy”

W konkursie plastycznym pt. „Portret mamy” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Makowie Maz. nasze uczennice klasy III zdobyły: Alicja Sitarska-III miejsce i Małgorzata Lewandowska wyróżnienie. Gratulujemy.

III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

Miło nam poinformować ,że Dominik Sierbiński uczeń kl.VII zajął 3 miejsce w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej-Konkursie Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu organizowanej przez Edukacyjną Sieć Antysmogową w ramach NASK-PIB. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział. Do konkursu uczniów przygotowała p. Komorowska M. przy wsparciu informatycznym p. Wrońskiej J. Gratulujemy.

Dzień Mamy

23 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Mamy. Podczas uroczystości dzieci z klas 1-3 recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały układ taneczny. Uczniowie wręczyli swoim mamom własnoręcznie zrobione koszyki. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i na pewno pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

 

  

 

 

XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

22 maja 2024 roku w Sypniewie odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Dwie uczennice: Zuzanna Biraga z klasy VII i Nikola Komorowska z klasy VIII dzielnie reprezentowały naszą szkołę. Zuzanna Biraga otrzymała wyróżnienie .Gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

„SOWA W BIBLIOTECE”

Gminna Biblioteka Publiczna w Płoniawach-Bramurze zorganizowała w naszej szkole konkurs „SOWA W BIBLIOTECE”. Nagrody wręczyła Pani Małgorzata Kobylińska pracownik filii w Węgrzynowie GBP w Płoniawach. Dziękujemy!