CodeWeek 2022

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji kodowania CodeWeek.

W tym roku uczniowie klas starszych  wraz z nauczycielem informatyki p. Królickim poznawali tajniki kodów QR.

Odkodowywali kody QR a także sami kodowali informacje w postaci kodu QR.

Na koniec na drzwiach sal lekcyjnych i pomieszczeń szkolnych rozwiesiliśmy informacje ich dotyczące w postaci QR kodów.

Dzień Edukacji Narodowej. To był miły dzień w naszej szkole.

Rano panie z Rady Rodziców złożyły życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, częstując smacznym tortem.

Samorząd Uczniowski (pod kierunkiem Pani Milewskiej i Pana Królickiego ) przygotował krótką część artystyczną. Były życzenia i miłe słowa. Pani dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi.

Naszą uroczystość zaszczycił Pan Wójt Jakub Dudek, który wręczył Pani Dyrektor nagrodę i złożył wszystkim życzenia.

Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka -10.10.2022r.

Były wierszyki i piosenki oraz obietnica bycia dobrym przedszkolakiem. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte. Pani dyrektor pasowała na przedszkolaka. Rodzice byli dumni ze swoich pociech.

A na koniec słodki poczęstunek i tort, który przygotowali rodzice.

Było super.

WYJAZD do KINA

W czwartek 6 października 2022r. uczniowie kl.6,7,8 byli w kinie w Makowie Maz. na filmie pt. „Orlęta. Grodno „39”

SPRZĄTAMY dla POLSKI

4 października 2022 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „SPRZĄTAMY DLA POLSKI.”

Stan naszego środowiska nie jest nam obojętny. Tego dnia wraz z wychowawcami ruszyliśmy sprzątać teren wokół szkoły i wsi. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tyle śmieci.

Drodzy mieszkańcy i goście dbajmy o nasze środowisko każdego dnia.

W następnym roku również weźmiemy udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że wspólnie zatroszczymy się o to, aby śmieci było mniej. Dbajmy o czystość środowiska codziennie.

#SprzątamyDlaPolski

DYSKOTEKA SZKOLNA

29 września 2022r. Koło Wolontariatu zorganizowało dyskotekę szkolną wraz ze sprzedażą słodkości na cele charytatywne.

Pomysłodawczynią akcji była Pani Waszczak -opiekunka koła.

Dziękujemy rodzicom za upieczone ciasta. Szczególnie dziękujemy Paniom z Retki – P.Miksińskiej i Sobocińskiej za watę cukrową i popcorn.

Było super.

WYCIECZKA do LASU

26 września 2022r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Zwiedzali ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Dolina Węgierki”. Dzieci po ścieżce oprowadzał i opowiadał Pan leśniczy Krzysztof Majewski. Na zakończenie było ognisko i kiełbaski. Dziękujemy bardzo PANU LEŚNICZEMU.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

NIE MA ZDROWIA BEZ ZDROWIA PSYCHICZNEGO!!!

Zdrowie psychiczne to jeden z aspektów naszego ogólnego zdrowia. Jednak najczęściej troszczymy się tylko o zdrowie fizyczne. Dbamy o to, żeby nie bolała nas głowa, brzuch, żebyśmy byli sprawni i silni.

Kiedy jesteśmy przeziębieni – idziemy do lekarza, kiedy złamiemy nogę – chodzimy w gipsie, gdy mamy cukrzycę  – bierzemy leki.

A co robimy, kiedy czujemy się gorzej psychicznie…? Zazwyczaj to lekceważymy.

Właśnie dlatego, by zwiększyć świadomość ludzi dotyczącą zdrowia psychicznego, dzień 10 października jest od 1992 obchodzony jako DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO.

Bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli jak dbać o nasze zdrowie psychiczne, dlatego zapraszam do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą tego ważnego tematu.

Światowy-Dzień-Zdrowia-Psychicznego pokaz multimedialny

Opracowała : Anna Chaborska -psycholog szkolny

WYBORY do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

22 września 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Chętni uczniowie zaprezentowali swoje programy i plakaty wyborcze.

Następnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli oddać swoje głosy w wyborach.

Skład RSU:

Adrian Łukasiak – przewodniczący