Gminny Konkurs Czytelniczo-Profilaktyczny

GMINNY KONKURS CZYTELNICZO-PROFILAKTYCZNY- rozstrzygnięty

20 grudnia  2021r. w naszej szkole został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Czytelniczo-Profilaktyczny. Ze względu na epidemię, uczestnicy konkursu przygotowali nagrania  swoich prezentacji. Udział wzięli uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy.  Oceny czytanych fragmentów wybranych książek dokonało jury w składzie; Barbara Kobylińska- dyrektor Gminnej Biblioteki  Publicznej w Płoniawach-Bramurze i  Jadwiga Krukowska -przedstawicielka Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze. Konkurs zorganizowały   nauczycielki języka polskiego z naszej szkoły  : Martyna Nawrocka i Agnieszka Chrzanowska. Nagrody zostały zakupione z  funduszu GKdsRPA w Płoniawach -Bramurze. 

Oto fotorelacja z obrad jury i   protokół z prac komisji.

 

Jasełka

17 grudnia 2021r. uczniowie( pod kierunkiem pani Ewy Mosakowskiej ) przedstawili JASEŁKA. Wprowadzili nas w świąteczny nastrój.

Wigilie klasowe

17 grudnia   2021r. w ostatnim dniu nauki stacjonarnej w naszej szkole było świątecznie. Odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie zasiedli do stołów pięknie nakrytych  i udekorowanych. Wraz ze swoimi wychowawcami podzielili się opłatkiem. Po zjedzeniu przygotowanych dań wigilijnych Mikołaj przyniósł upominki. Życzyliśmy  sobie nawzajem Wesołych Świąt.

II miejsce w Gminnym Konkursie ” Mówimy NIE przemocy domowej, cyberprzemocy i uzależnienom”

15 grudnia 2021r. w Urzędzie Gminy w Płoniawach odbyło się wręczenie nagród dla szkół i uczniów za udział w Gminnym konkursie ” Mówimy NIE przemocy domowej, cyberprzemocy i uzależnieniom w formie sztuki teatralnej”. Szkoły nagrały 15 minutowe filmiki i przedstawiły je komisji. Nasze przedstawienie ” Czerwony Kapturek-prawdziwa historia” zajęło II miejsce. Gratulujemy uczniom i pani A.Chrzanowskiej pod kierunkiem której spektakl został przygotowany.

Wręczenie nagród w Urzędzie Gminy w Płoniawach-Bramurze

Dyrektor szkoły odebrała nagrody  i dyplomy dla uczniów , które wręczyła tego samego dnia w szkole.

Maria Miksińska uczennica klasy 7 otrzymała wyróżnienie za rolę Czerwonego Kapturka.

 

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

Uwaga Rodzice i Uczniowie!                                   

W związku z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie informuje, że:

1)    od 20 grudnia 2021r.  do 9 stycznia2022r. zajęcia będą realizowane wg obowiązującego planu lekcji w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość poprzez Google Meet i Librus.

2)    Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracować będzie oddział przedszkolny w szkole.

3)    7 stycznia 2022r. -piątek po Święcie Trzech Króli jest dniem do dyspozycji dyrektora szkoły  wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Akcja ” Paczka na Kresy”

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły  przyłączyła się do akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Organizatorem w naszej szkole było KOŁO WOLONTARIATU  z nauczycielką M. Waszczak. Zebrano kwotę 240zł, którą przekazano na rzecz Fundacji „Kresy w potrzebie-Polacy Polakom”.

Organizatorami akcji są: Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Informacje na temat szczepień dzieci od 5 do 12 lat

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia–materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

  • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
  • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie , 
  • na profilu #SzczepimySię,  
  • a także pod numerem infolinii 989.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zbiórka dla schroniska „Przystanek na Cztery Łapy” w

Jak co roku, KOŁO  WOLONTARIATU  przeprowadziło zbiórkę karmy dla schroniska  „Przystanek na Cztery Łapy” w Makowie Maz. Zebrano sporo karmy . Na potrzeby piesków przekazano również 100 zł . Zbiórkę koordynowała Pani  M. Waszczak.

Zbiórka maskotek dla dzieciaków z Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego

Kolejna zbiórka zorganizowana przez opiekunkę KOŁA WOLONTARIATU  Panią M.Waszczak to zbiórka  maskotek dla dzieci  z Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego w Bornem Sulinowie. Zebraliśmy 2 wielkie pudła maskotek, które zostały już przesłane do dzieciaków. Otrzymaliśmy podziękowanie o następującej treści:

„Dzień dobry, tak miałem wieczorkiem napisać że dotarły i zarazem bardzo Państwu podziękować ♥ Życzymy Państwu spokojnych świąt w zdrowiu. Pozdrawiamy ♥ Joanna i Wiesław Kubiak Rodzinne Pogotowie Opiekuńcze w Bornem Sulinowie ♥

 

Kredki dla Afryki

Pani Magdalena Waszczak opiekunka  KOŁA WOLONTARIATU zorganizowała w naszej szkole  zbiórkę  artykułów szkolnych ( kredki, długopisy, zeszyty, piórniki, ołówki i.t.p) w ramach akcji ” Kredki dla Afryki”.  Zebrane  artykuły zostaną wysłane dzieciom w Afryce.