Święto Niepodległości

10.11.2023r. odbyła się akademia poświęcona 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość poprzedziła ogólnopolska akcja ” Szkoła do hymnu” w ramach, której cała szkoła zaśpiewała hymn państwowy. Było uroczyście i podniośle. #SzkołaDoHymnu

         

Wycieczka do Ciechanowa

9 listopada odbyła się wycieczka do Ciechanowa. Uczniowie kl. III-VIII obejrzeli przebojowy polski musical edukacyjny „WANNA ARCHIMEDESA” wprowadzający dzieci i młodzież w fantastyczny świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków.  Mądry i zabawny Profesor Rozumny przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji.

Akcja spektaklu dzieje się w klasie z uczniami i laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i naukowych doświadczeń, w którym centralne miejsce zajmuje tytułowa wanna. Spektakl zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie fizyki i geografii.

 

Następnie uczniowie bawili się w Hopa Parku – Parku Tampolin.

      

Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń.

ZDROWO i SPORTOWO

Uczniowie klasy pierwszej zrealizowali zadania z modułu pt. „Jesień” w ramach projektu ZDROWO I SPORTOWO.

Celem ćwiczeń było doskonalenie ogólniej sprawności fizycznej, wzmacnianie obręczy barkowej oraz ćwiczenia poprawiające koordynację.

 

DZIEŃ DYNI

W piątek 27.10.23r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Każda klasa miała za zadanie przygotować dyniowy lampion. Przygotowania trwały cały tydzień, a lampiony były przepiękne. Wszystkie klasy wykazały się dużą kreatywnością.

   

     

Pasowanie na ucznia klasy I

26 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Chętnie zaprezentowali umiejętności zdobyte w pierwszych miesiącach nauki.

Następnie złożyli ŚLUBOWANIE

A Pani Dyrektor dokonała PASOWANIA na UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

   

Po występie na uczniów czekał pyszny poczęstunek i tort przygotowany przez rodziców.