23 września 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, czyli międzynarodowego odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci. W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego dnia. Uczniowie wspólnie z pedagogiem i psychologiem przygotowali Szkolne Ordery Uśmiechu, które wręczali nauczycielom i pracownikom.

Tradycją jest, że aby otrzymać taki order, należy wypić kwaśny sok lub zjeść cytrynę bez najmniejszego skrzywienia, dlatego i u nas nie mogło zabraknąć tego wyzwania. Taka forma obchodów spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczniów, którzy oceniali, czy zadanie zostało spełnione.

Sprzątanie Świata

23 września 2024r. uczniowie klas 1-3 sprzątali teren wokół szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.

Dary dla powodzian

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu przekazało wasze dary dla powodzian stowarzyszeniu Stowarzyszenie ARENA DOBRA w Przasnyszu https://www.facebook.com/reel/914536687164133

Pierwszy transport już trafił do potrzebujących Zbiórka nadal trwa. Z informacji uzyskanych od pracowników sztabu kryzysowego niezbędne dla poszkodowanych są następujące przedmioty :

Chemia do sprzątania: Domestos Cif i inne na bazie chloru;

Do pielęgnacji: mebli, glazury, terakoty, armatury, szkła, mycia naczyń, prania;

mopy ścierki gąbki rękawice gumowe do sprzątania wiadra łopaty, łopaty do śniegu szerokie miotły z twardym włosiem, tyczki, worki na śmieci dużej pojemności, worki na gruz

Za każdą pomoc bardzo Państwu dziękujemy

Narodowe Czytanie 2024

19 września nasza szkoła włączyła się w kolejną odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku lekturą był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy VIII, Zuzanna Biraga, która w formie prezentacji multimedialnej przybliżyła sylwetkę autora. Następnie młodzież z klasy VII i VIII przy wsparciu nauczyciela matematyki, pana Krzysztofa Królickiego, odczytała fragment lektury – opowieść Grzegorza, czyli bajkę „O Janku, co psom szył buty”.

Wycieczka klas młodszych do Pniewa

Uczniowie klas I, II i III dnia 19 września byli na wycieczce W Pniewie. Jest tam izba regionalna „Kuźnia Kurpiowska”, mieszcząca się w oryginalnym ponad 100-letnim budynku dawnej szkoły (nie drewnianym lecz murowanym z czerwonej cegły) z pięknie rzeźbionym drewnianym gankiem nad wejściem, w którym jest urządzona dawna chałupa kurpiowska wyposażona w oryginalne meble, narzędzia i sprzęty oraz dekoracje.

Podczas zwiedzania Kuźni Kurpiowskiej dzieci obejrzały tradycyjne wnętrze chałupy kurpiowskiej z terenu Puszczy Białej, meble, stroje, hafty, charakterystyczne pisanki, pająki, korony kwietne, wycinanki i tkaniny.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

17 września  społeczność naszej szkoły wybrała w demokratycznych wyborach Radę Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą.

Skład RSU

Przewodnicząca -Alicja Jaskulska

Z-ca przewodniczącej kl. I-III -Zuzanna Ruszczyńska

Z-ca przewodniczącej kl. IV-VIII- Hubert Adryjaniak

Skarbnik -Mateusz Welskop

Sekretarz- Zuzanna Biraga

18.09.2024r. odbył się pokaz zajęć tanecznych szkoły tańca -Centrum Tańca Wasilewski-Felska z Olsztyna dla dzieci z oddziału przedszkola i klas I-III.

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie wspólnie kolorowali plakat. Zadaniem specjalnym było znalezienie kropek. Wszyscy chętnie wzięli udział w zorganizowanych zabawach.