Wycieczka do Ciechanowa

W czwartek 3 listopada 2022 r. uczniowie klas 4-8 byli wycieczce w Ciechanowie.

Zwiedzili Park Nauki TORUS- #NAUKA #ZABAWA #DOŚWIADCZENIA #WIEŻA_CIŚNIEŃ .

Połączyli tu zabawę z nauką. Wzięli udział w warsztatach nt. ” Co to jest energia elektryczna?- generator Van de Graffa.”

Następnie zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w ramach programu samorządu województwa mazowieckiego „Za złotówkę do muzeum i teatru”.

Na koniec uczestnicy wycieczki świetnie bawili się w HOP PARK-Parku Trampolin.

Było super. Wrócili zmęczeni , ale zadowoleni.

#Szkoła Pamięta

Akcja „Szkoła Pamięta” organizowana jest przez MEN dla upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.

W ramach tej akcji nasi uczniowie odwiedzili:

• Grób Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu.
  • stary cmentarz w lesie , gdzie jest płyta pamiątkowa;
  • groby zmarłych nauczycieli: (Sęk Stefan., Sęk Danuta, Muszyński Zygmunt, Pokorska Edmunda, Komorowska Sabina, Szlaska Barbara) oraz grób zmarłej pracownicy obsługi (Gołota Czesława).

Zapalili znicze. #SzkołaPamięta

Międzyklasowe sztafetowe biegi przełajowe o puchar DYREKTORA SZKOŁY

W piątek 20.10.2022r. odbyły się międzyklasowe sztafetowe biegi przełajowe o puchar przechodni DYREKTORA SZKOŁY dla klas 4-8

Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego M.Mierzejewski. .

Emocji było sporo. Poszczególne klasy reprezentowały drużyny sześcioosobowe.

Rywalizację wygrała drużyna klasy 7.

Gratulujemy.

Pasowanie na ucznia klasy I

20.10.2022r. odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Była to podniosła uroczystość. Uczniowie złożyli przysięgę, że godnie będą reprezentować naszą szkołę.

Do uroczystości dzieci przygotowała wychowawczyni Magdalena Waszczak. Pani dyrektor pasowała ich na uczniów klasy pierwszej.

Rodzice przygotowali dla nich słodką niespodziankę.