PROGRAM NARODOWEGO CZYTANIA 2022

16 września 2022r. przystąpiliśmy do 11 edycji Programu Narodowego Czytania 2022.

Tegoroczna lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, zbiór poezji , który uznano za symboliczne otwarcie epoki ROMANTYZMU.

Czytaliśmy wiersz „Świtezianka”.

Szkolne czytanie przygotowały panie polonistki: Siemiątkowska E. i Wilga E.

TYDZIEŃ dla PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W dniach 12-16 września 2022r. prowadziliśmy działania w ramach akcji TYDZIEŃ dla PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH.

W tym tygodniu poznaliśmy choroby zakaźne. Obejrzeliśmy ciekawe filmiki, była pogadanka pielęgniarki szkolnej.

Uczyliśmy się, jak zdrowo odżywiać się.

Wiemy też , że aby uniknąć chorób zakaźnych należy przestrzegać zasad higieny i prowadzić aktywny tryb życia.

Zdobyliśmy wiedzę i umiejętności potrzebne do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

SPOTKANIE z POLICJANTKĄ

15 września 2022r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z asp. Katarzyną Ruszczyńską z Powiatowej Komendy Policji w Makowie Maz.

Pani policjantka przeprowadziła pogadanki dla oddziału przedszkolnego,klas 1-3 i dla klas 4-8 nt. „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”.

Mówiła też o zmianie przepisów dotyczących poruszania się po drodze i odpowiedzialności karnej dzieci powyżej 10 roku życia.

DZIEŃ KROPKI

15.09.2022r.  uczniowie naszej szkoły obchodzili MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

To był fajny dzień w szkole, który przygotowała Pani pedagog M. Waszczak. Najpierw szukaliśmy kropek schowanych w klasach, później wspólnie rysowaliśmy klasowe kropki.

Kropka to symbol talentu, pasji i rozwiniętych skrzydeł. Uwierz w siebie i pomóżcie uwierzyć innym.