Dni Bezpiecznego Internetu

W tym roku w naszej szkole obchodzono nie Dzień, ale Dni Bezpiecznego Internetu. Rozpoczęły się one 9 lutego 2021 r. Podjęte w ich ramach inicjatywy miały na celu promocję bezpiecznych zachowań w internecie.
Zgodnie z tegorocznym hasłem „Działajmy razem!” w obchody włączyła się cała społeczność szkolna. Podjęte działania objęły zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniów klas I -VIII oraz nauczycieli i rodziców. W ramach obchodów  wykonano następujące zadania:

• przeprowadzono pogadanki,
  • kolorowano kolorowanki tematyczne,
  • wykonano gazetki ścienne,
  • zamieszczono ulotki informacyjne i linki na grupach klasowych w aplikacji Messenger,
  • wyświetlono filmy edukacyjne,
  • rozwiązywano quizy,
  • wykonano prezentacje multimedialne i ulotki informacyjne,
  • przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny Internet”, na który wpłynęło wiele prac.
  • Laureatami   konkursu w kategorii klas I-III zostały uczennice, które zajęły odpowiednio:
    – I miejsce  – A.
    Ruszczyńska
    – II miejsce –
    H. Szkoda
    – III miejsce – K.
    Zielińska

W kategorii klas IV–VIII czołowe miejsca zajęły:
–  I miejsce –
Z. Biraga
–  II miejsce –
W. Kołodziejska
–  III  miejsce –
L. Wenda .

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Wenda- nauczyciel informatyki