30 listopada 2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze pełne humoru”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I – III z terenu gminy Płoniawy – Bramura. Konkurs został zorganizowany przy współudziale Firmy AGRAIMPEX Węgrzynowo (dawniejszy ECO – BEEF), która objęła konkurs patronatem i ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników oraz Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, która ufundowała poczęstunek dla uczestników.

W jury zasiadły Pani Klaudia Olkowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Płoniawach – Bramurze, Pani Lucyna Kostrzewska – emerytowana polonistka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, Pani Barbara Potocka – emerytowana polonistka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Warszawie, redaktorka i korektorka książek oraz Pani Małgorzata Kobylińska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach – Bramurze.

Do konkursu przystąpiło 11 uczestników z 3 szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach – Bramurze, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krasińcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytatorski.

Jury oceniało znajomość recytowanego wiersza, dykcję, walory sceniczne oraz ogólne wrażenie. Po burzliwych i długich naradach przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Elena Kudelska, uczennica klasy III PSP w Węgrzynowie,

II miejsce – Alicja Sitarska, uczennica klasy III PSP w Węgrzynowie,

III miejsce – Karolina Bojarska, uczennica klasy III PSP w Krasińcu oraz 2 wyróżnienia dla:

-Oskara Filipowicza – ucznia klasy II PSP w Krasińcu , -Zuzanny Chodkowskiej – uczennicy klasy II PSP w Węgrzynowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Mosakowska E., Wrońska J. , Domańska E.