Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony co roku 7 kwietnia, to doskonała okazja na zwrócenie uwagi na kwestię zdrowia. Działania na rzecz ochrony zdrowia koncentrują się przede wszystkim na profilaktyce, czyli zapobieganiu chorobom. Gdy dbamy o higienę osobistą, uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy i nie ulegamy nałogom – wspomagamy swój organizm w zachowaniu zdrowia. Powinniśmy mieć tego świadomość już od najmłodszych lat. W naszej szkole zorganizowano szkolny test wiedzy o zdrowiu, do którego przystąpiło 36 uczniów z klas 5-8. Uczniowie dość dobrze poradzili sobie z zadaniami, chociaż nie były łatwe, szczególnie dla młodszych uczniów, a uczniowie nie byli wcześniej uprzedzeni, że będą pisać taki test. Wyniki średnie poszczególnych klas: 1. Klasa 8 – 70% prawidłowych odpowiedzi 2. Klasa 7 – 68% prawidłowych odpowiedzi 3. Klasa 6 – 62% prawidłowych odpowiedzi 4. Klasa 5 – 53% prawidłowych odpowiedzi.

Indywidualnie najlepsze wyniki w poszczególnych klasach uzyskali uczniowie: 1. Klasa 5 – Karolina Trętowska i Kamil Jankowski 2. Klasa 6 – Kinga Biała 3. Klasa 7 – Konrad Bojarski 4. Klasa 8 – Emilia Czerwińska, Alicja Witkowska i Oskar Olszak.

W szkolnym teście o zdrowiu zwyciężyła klasa 8, a indywidualnie uczeń klasy 7 – Konrad Bojarski (97% prawidłowych odpowiedzi). Gratulacje za tak dużą wiedzę w tak ważnym temacie!

Małgorzata Komorowska-nauczycielka biologii

Dzieci wracają do przedszkola

Kochani wracamy  do szkoły!!!!!

Informujemy ,że od 19 kwietnia 2021r. wracamy do nauczania stacjonarnego oddziałów przedszkolnych. Cieszymy się  bardzo  na spotkanie z Wami.

Zajęcia odbywać się będą normalnie tj. od 7.30 do 16.00.

Dojazdy bez zmian.

Czekamy!