Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów. Członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali dla kolegów ze wszystkich klas film oraz prezentację na temat objawów i sposobów leczenia cukrzycy. Pokazali również akcesoria przydatne osobom chorym na cukrzycę. Starali się udowodnić, że cukrzyca to nie wyrok i przy odpowiednim postępowaniu chory może czerpać radość z życia jak każdy zdrowy. Na korytarzu wykonano gazetkę promującą dzisiejsze święto. Na znak solidarności z chorymi na cukrzycę uczniowie przypięli niebieskie wstążeczki. Uczniowie napisali także test wiedzy o cukrzycy. Uczniom rozdano drobne przekąski, pełne witamin, o obniżonej zawartości cukru.

              

Praca wolontariusza

W dniu 13 listopada 2024r. odbyło się spotkanie dla klas 6-8 z Panią Moniką Modzelan ze Stowarzyszenia Arena Dobra.

Celem spotkania było omówienie tematów związanych ze wsparciem społecznym i aktywnościami dla młodzieży oraz przybliżenie pracy jako wolontariusz. Była to doskonała okazja, by zadać pytania i poznać lepiej zasady organizacji pomocy.

Dziękujemy Pani Monice za pouczające spotkanie Stowarzyszenie ARENA DOBRA

11 listopada

106 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI „Co to jest Ojczyzna? – Oto ja Ci powiem. Starzy ją zwali swym życiem, swym zdrowiem, służąc jej wiernie w złym i dobrym losie.” (Ludwik Kondratowicz – “Co to jest Ojczyzna”)

11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Społeczność naszej szkoły świętowała odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Wdzięczność za to, że żyjemy w wolnym kraju okazaliśmy poprzez wspólny śpiew pieśni i piosenek patriotycznych.

      

5 listopada 2024r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w ramach której zwiedzali Stadion Narodowy trasą piłkarza – „Bądź jak Robert Lewandowski!”. Młodzież mogła poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników, by za chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego, a potem odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Następnie, również na Stadionie Narodowym, zwiedzaliśmy wystawę klocków LEGO – całkowicie nową, premierową ekspozycję, a w niej niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne, około 100 makiet, setki eksponatów dla dzieci i dorosłych. Uczniowie mieli też mozliwość samodzielnego budowania z klocków LEGO na specjalnie wyzanczonych w tym celu stanowiskach, co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem z ich strony.

Kolejnym punktem programu był posiłek w ulubionej restauracji wszystkich uczniów , po którym udaliśmy się w wyjątkową interaktywną podróż w niewidzialny świat. Podczas tej podróży doświadczyliśmy, jak trzeba radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi, czyli zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawą. Było to dla wszystkich wyjątkowe przeżycie. Pełni niezapomnianych wrażeń wieczorem wróciliśmy do Węgrzynowa, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.