PIKNIK EKOLOGICZNY

22 kwietnia 2024 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Piknik ekologiczny. Było ciekawie i różnorodnie. Odbyło się wiele działań. „Spotkanie z naturą” to warsztaty, gdzie uczniowie kl.1-5 wykonali obrazki z mchu , a ucz. kl.6-8 malowali ekologiczne torby. W pokazie mody każda klasa przedstawiła stróĵ wykonany z surowców wtórnych. Uczniowie kl.1-8 zaprezentowali plakaty o tematyce ekologicznej wraz z hasłem o ochronie Ziemi. Wiele emocji wzbudzìł konkurs wbijania gwoździ . Rozstrzygnięto też konkursy organizowane w czasie Tygodnia Zdrowia i Środowiska: konkurs na prace wykonane z surowców wtórnych, konkurs wiedzy ekologicznej dla kl4-8, konkurs plastyczny dla kl. 1-3. Szczególne podziękowania dla Pań z Nadleśnictwa Parciaki, które przygotowały dla przedszkolaków i dzieci z kl.1-6 gry, zabawy ekologiczne i malowanie medalionów . Klasy zasadziły też sadzonki krzewów . Piknik zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku . Był to dzień dla naszej planety Ziemi, nie zapominajmy ile jej zawdzięczamy.