W ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w naszej szkole realizujemy program:

„ Każdy tu znajdzie swoją szansę – zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży ze wsi Węgrzynowo i okolic”

W ramach  tego programu odbywają się  ( od września do końca listopada 2007r.)  następujące zajęcia pozalekcyjne dla uczniów naszej szkoły:

PONIEDZIAŁEK  - ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE - K. Królicki

WTOREK           - KOŁO ŻYWEGO SŁOWA          - L. KOSTRZEWSKA

ŚRODA               - KOŁO INFORMATYCZNE              - K. KRÓLICKI

CZWARTEK      - KOŁO MUZYCZNE                     - E. MOSAKOWSKA

PIĄTEK             -ZAJĘCIA DYD.-WYRÓWNAWCZE     - A . WOJDAK

KL. I- III /godz. 12.30-14.00/

SOBOTA            - ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA         - J. DAWID , K. KRÓLICKI

W piątki i soboty odbywają się  zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej dla uczniów naszej szkoły i młodzieży gimnazjalnej. PIĄTEK – 15.00- 16.30 lub SOBOTA- 9.00 –12.00  /w uzgodnieniu z prowadzącymi ( Dawid J. i K. Królicki)/

WSZYSTKIE ZAJĘCIA odbywają się   w  godz. od 15.00 do 16.30  lub w uzgodnieniu  z prowadzącym.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

W poniedziałki odbywają się zajęcia sportowo – rekreacyjne , które prowadzi Pan Krzysztof Królicki.  Trwają one półtorej godziny. Na tych zajęciach bawimy się w fajne zabawy, a także wykonujemy różne ćwiczenia. Możemy się trochę pośmiać, jak również zgubić trochę sadełka.
W ramach tych zajęć pojechaliśmy rówmież na kryty basen do Ciechanowa, gdzie do woli zjeżdżaliśmy rurą i pluskaliśmy się w basenach.
W listopadzie uczyliśmy się tańczyć. To dopiero był ubaw.

he he he.

kto zwycięży berek wąż

tańce solo w rytm dyskoteki a tak tańczymy w parach

Koło żywego słowa

We wtorki odbywają się zajęcia z Panią Lucyną Kostrzewską . W tych zajęciach uczestniczą i chłopcy i dziewczyny. Uczą się tam najważniejszych rzeczy o języku polskim, bawią się w polonistyczne zabawy , a także piszą wierszyki. Czasami opowiadają  śmieszne kawały z trudnościami polonistycznymi.

na zajęciach

Koło informatyczne

Koło informatyczne prowadzi pan Krzysztof Królicki. Zajęcia te sa bardzo ciekawe. Każdy zajmuje się czymś innym . Ja i moja koleżanka przygotowujemy tę stronę. Nasz kolega robi prezentację ze szkolnych wycieczek, a inne dzieci surfują w internecie lub lub wykonujš inne ciekawe dla nich prace.

Szymon tworzy prezentację Magda i Karolina przy aktualizowaniu naszej strony wszyscy dobrze się bawimy

Koło muzyczne

Koło muzyczne prowadzi nauczycielka od muzyki Ewa Mosakowska. Dzieci poznają  tam różne nowe piosenki , a także przygotowywuja się do konkursów. Uczą się także jak poprawnie śpiewać. Na tych zajęciach jest bardzo wesoło i przyjemnie.

prezentujemy się na dyskotece ANDRZEJKOWEJ prezentujemy się na dyskotece ANDRZEJKOWEJ prezentujemy się na dyskotece ANDRZEJKOWEJ

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

Zajęcia dydaktyczno – wytównawcze prowadzi pani Alicja Wojdak. Na te zajęci uczestniczo dzieci klas młodszych.

Świetlica socjoterapeutyczna

W ramach zajęć świetlicy socjoterapeutycznej dzieci przygotowywały album o najciekawszych miejscach w okolicach Węgrzynowa. Przygotowując album zwiedzaliśmy i fotografowaliśmy najciekawsze miejsca. Wybraliśmy się na najwyższe wzniesienie północnego mazowsza - Górę Krzyżewską a także do pobliskiej Opinogóry.
Zajęcia te prowadzili :
Pani Jolanta Dawid i Pan Krzysztof Królicki.

-wycieczka rowerowa do Opinogóry

w drodze na zamek w drodze na zamek w drodze na zamek
na dziedzińcu zamku zamek w całej okazałości w drodze powrotnej

-Wycieczka rowerowa na Górę Krzyżewską

Na polanie przed kościółkiem Na polanie przed kościółkiem
Klasa V z opiekunami mecz na polance zmęczona kadra

Wybraliśmy się też na dwie wycieczki do Warszawy. Raz do Muzeum Techniki i kina IMAX a drugi raz do Kina ATLANTIC oraz Teatru Polskiego.
.

-Wycieczka do Warszawy  (muzeum techniki, kino Imax  film DINOZAURY ŻYJĄ ).

W Muzeum Techniki Pałac Kultury i Nauki

-Wycieczka do Warszawy ( Kino Atlantic film ,,Ratatuj”, Teatr Polski )

W Teatrze Polskim My w lożach na balkonie

Również w ramach świetlicy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w TENISIE STOŁOWYM, oraz w grach świetlicowych - WARCABACH i SZACHACH.
.

tak bawili się kibice finał dziewcząt finalistki i sędziowie
uczestnicy w kategorii chłopców finał chłopców finaliści i sędziowie
wszyscy uczestnicy turnieju gra o III miejsce gra o I miejsce najlepsza trójka