DZIAŁANIA i IMPREZY REALIZOWANE w RAMACH DOBRYCH PRAKTYK
w roku szkolnym 2015/2016

• W dniu 4 listopada 2015r.w oddziale przedszkolnym odbył się „Dzień Marchewki". Wszyscy w tym dniu ubrani byli na pomarańczowo. Sala udekorowana była w motywy marchewkowe.
    Celem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców – w szczególno¶ci marchewki. Dzieci miały okazję poznać sprzęt gospodarstwa domowego – sokowirówkę.
    Odbyło się szereg zajęć i zabaw, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły, np.: - zabawa ruchowa ze ¶piewem – „Urodziny marchewki’’;
    - zabawa zręczno¶ciowa – „Zaj±czki na polu marchewkowym’’;
    - słuchowisko – „Królewna Marchewka’’;
    - praca plastyczna – „Talerz zdrowia” – kolorowanie i wklejanie sylwetek warzyw;
    - tańce integracyjne;
    - quiz z „marchewkowymi” pytaniami.
    Dzieci samodzielnie obierały marchewki specjalnymi nożykami , a następnie robiły sok. Później nastąpiła degustacja soku, surowej i gotowanej marchewki oraz ciasta marchewkowego. Było dużo ¶miechu, ale wła¶nie o to chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, marchewkowy.

Autorka projektu: Alicja Morawska

• ></a>
	<A TARGET=

Skok na pocz±tek

• Swiatowy Dzień Pluszowego Misia
    W oddziale III naszej szkoły, 25 listopada 2015 roku zorganizowano obchody ¶wiatowego Dnia Pluszowego Misia.
    Uczniowie zaprosili do zabawy dzieci z oddziału przedszkolnego. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu pluszowego misia. Starsi koledzy, młodsze dzieci i misie bawili się wesoło.
    Uczniowie przedstawili przedszkolakom spektakl kukiełkowy pt. „Pluszowy mi¶”. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.
    Przedszkolaki wraz z kolegami piekli ciastka w postaci misiów. Najpierw zagniatali ciasto, wałkowali je, wycinali ciastka foremkami w kształcie misiów, układali na blachy do pieczenia i przy pomocy pani kucharki wkładali do piecyka. W czasie, gdy ciastka się piekły, dzieci składały obrazek w całość; tj. dopasowywały elementy sylwetki misia, naklejały na kartkę i kolorowały. Powstałe prace zawieszono na wystawie prac dzieci.
    Po wyjęciu ciastek z piecyka i ostudzeniu nast±piła wspólna degustacja.
    Przeprowadzono quiz z pytaniami dotycz±cymi niedźwiedzi prawdziwych i misiów bajkowych.
    Na koniec wszyscy zebrani ¶piewali piosenki o misiach - karaoke.
    Na zakończenie wspólnie spędzonego dnia każdy przedszkolak otrzymał od starszego kolegi upominek – naklejkę z misiem.
    Przez cały dzień było dużo ¶miechu, ale wła¶nie o to chodziło, żeby ten dzień był wyj±tkowy i wesoły.

Autorki: Magdalena Waszczak, Jadwiga Kubik..

• Skok na pocz±tek