OBCHODY DNIA PATRONA W NASZEJ SZKOLE
 • Tegoroczne obchody Dnia Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie odbyły się 15 października 2013r. Swoją obecnością zaszczycili nas:

  -Pan Zbigniew Tomaszewski Przewodniczący Rady Gminy,
  -Pan Włodzimierz Załęski Wójt Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pan Kazimierz Białobrzeski sekretarz Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pani Hanna Michalska skarbnik Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pani Jadwiga Krukowska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Płoniawach-Bramurze,
  -Pani Barbara Kobylińska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze oraz Pani Ewa Dobrosielska,
  -radni:Janina Zabielska,Krzysztof Majewski
  -dyrektorzy szkół naszej gminy:Mariola Nowotka, Iwona Jaworska, Monika Obłudka, Anna Kubik
  -sołtysi okolicznych miejscowości: Izabela Wenda, Małgorzata Stańczak, Janusz Baprawski,
  -emerytowane nauczycielki: Pani Alicja Kawecka i Pani Lucyna Kostrzewska
  -oraz społecznośc lokalna • Uroczystości miały wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. W ramach realizowanego projektu konkursowego "Nasza szansa - uczymy się, poznajemy, zwiedzamy" POKL..09 01.02.-14-136/12 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego obchody Dnia Patrona połšczono z " Żywą lekcją historii "i wystawą zdjęć z okresu II wojny światowej.
  Cała społeczność naszej szkoły z zapałem uczestniczyła w przygotowywaniach do tego ważnego dnia. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli: p. A. Wojdak i p. E. Mosakowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny o tematyce wojennej . • Na szczególne uznanie zasługuje układ taneczny małych żołnierzy, pełen trudnych ewolucji. Zgromadzeni goście docenili starania uczniów gromkimi brawami i słowami uznania. • Następnie pani dyrektor szkoły- Jolanta Dawid zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w PIKNIKU HISTORYCZNYM.
  Na boisku szkolnym odbył się pokaz wyposażenia wojskowego i artylerii polowej przygotowany przez Zespół Prezentacyjny 2 Korpusu w Józefowie.
  Program prezentacji był bardzo bogaty. Uczestnicy mogli podziwiać historyczne umundurowanie oraz stanowisko z wyposażeniem osobistym żołnierzy. • Zainteresowaniem cieszyła się również wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej. • Jedną z atrakcji były pojazdy z okresu II wojny światowej . Przejażdżki takim autem to być może jedyna i niepowtarzalna okazja, więc każdy chciał spróbować. • Goście z zainteresowaniem słuchali instruktażu sanitariuszy na temat udzielania pierwszej pomocy osobom z obrażeniami wojennymi. • Duże wrażenie na przybyłych wywarła mini scena batalistyczna. Huk strzałów i kłęby dymu sprawiły, że na moment przenieśliśmy się do czasów II wojny światowej. Po tak dużej dozie emocji wszyscy chętnie częstowali się przepyszną grochówką z wojskowego kotła i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
  Na koniec uroczystości odbyło się ognisko.


 • Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Dnia Patrona w naszej szkole. • Skok na początek
 • 25 października 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie odbyła się uroczysta wieczornica z okazji Dnia Patrona. Szkoła tego popołudnia otworzyła swoje drzwi dla zaproszonych gości , rodziców i mieszkańców. Cała społeczność szkolna przygotowywała się na to święto. Imię Bohaterów Września zobowiązuje naszą społeczność do czczenia pamięci tych, którzy starali się wykonać niewykonalny w 1939r. obowiązek obronę Polski. Czytamy na stronie internetowej szkoły. Od 2009 roku uroczyście obchodzone jest to święto szkoły.


 • Uroczyste rozpoczęcie wieczornicy Płomienie -piosenka

 • W październikowe popołudnie, punktualnie o godz. 17.15 na sali gimnastycznej rozpoczęła się ta uroczystość. Wśród przybyłych gości byli obecni:

  -Pan Kazimierz Białobrzeski sekretarz Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pani Hanna Michalska skarbnik Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pani Teresa ślaska dyrektor GZEAS-u w Płoniawach-Bramurze,
  -Pani Janina Zabielska radna Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pan Krzysztof Majewski radny Gminy Płoniawy-Bramura,
  -Pani Jadwiga Krukowska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Płoniawach-Bramurze,
  -Pani Barbara Kobylińska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze,
  -Pani Alicja Kawecka emerytowana nauczycielka .


 • Zaproszeni goście Publicznośc Publiczność

 • Dzieci i młodzież występująca siedziała przy ogniskach na tle przygotowanej scenografii. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny w piękny sposób przybliżał tamte odległe wydarzenia. Publiczność na koniec nagrodziła małych artystów gromkimi oklaskami. Występ ten przygotowały nauczycielki: Elżbieta Furmańska i Alicja Wojdak. Pokaz slajdów przygotowała Jolanta Dawid, a nagłośnieniem zajął się Krzysztof Królicki.


 • występujący przy ogniskach Chłopcy Najmłodsi recytują wiersze Oddanie hołdu bohaterom WIECZORNICA
  Inscenizacji towarzyszło wyświetlanie slajdów

 • W dalszej części wręczono nagrody dla uczniów 2 konkursów:
  -Bohaterowie września 1939r.-konkurs plastyczny,
  -Mój bohater-projekt literacki.
  Następnie odbył się konkurs śladami Bohaterów Września,gdzie reprezentacje klas IV-VI odpowiadały na pytania dotyczące miejsc, które zwiedzali uczniowie w czasie wycieczek.


 • Mój bohater-konkurs prace konkursowe Reprezentacje klas IV-VI

 • Pan Sekretarz Białobrzeski podziękował za tak piękne uczczenie pamięci żołnierzy września 1939r. i przekazał słodycze dla dzieci.


 • Pan Sekretarz gratuluje pięknej uroczystości z okazji Dnia Patrona

 • Wieczornica zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dla uczestników tej uroczystości.


 • Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego zaprasza na poczęstunek Poczęstunek dla uczestników wieczornicy

  Skok na początek • 19 października obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA
  Z tej okazji odbyła się wieczornica z częścią artystyczną września . Rozszczygnięty został konkurs plastyczny. Uczniowie naszej szkoły deklamowali wiersze naszego lokalnego poety Leona Kaweckiego.
  Na koniec był słodki poczęstunek.


 • Wystawa prac plastycznych Część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły Część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły Część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły WIECZORNICA
  pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy LOCO - uczniów naszej szkoły WIECZORNICA Kwiaty dla żony Leona Kaweckiego WIECZORNICA WIECZORNICA
  Skok na początek