Szkolne obchody 100 rocznicy

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

• Uroczyste obchody 100 lecia odzyskania przez Polske niepodleglości poprzedzaly w naszej szkole liczne dzialania. Wszystkie klasy dekorowaly swoje sale lekcyjne, uczniowie wykonywali prace plastyczne i uczestniczyli w róznych konkursach.Efektem tych dzialan jest wyglad naszych klas i calej szkoly

• 9 listopada o godzinie 11:11 w sposób bardzo uroczysty z ceremoniałem i sztandarem szkoły odśpiewaliśmy hymn, by uczcić w ten sposób 100 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Wspomagali nas strażacy z OSP w Węgrzynowie, rodzice i zaproszeni goście.

• Po odśpiewaniu hymnu udaliśmy się w pochodzie na miejscowy cmentarz by złożyć przy grobie nieznanego żołnierza hołd wszystkim, którzy walczyli i zginęli za wolną i niepodległą POLSKĘ.

• Podczas trwania pochodu odbył się sztafetowy bieg pokoleń. Uczestniczyli w nim nauczyciele, przedstawiciele rodziców i uczniów wszystkich klas oraz przedszkolaki z naszej szkoły.

• Na cmentarzu parafialnym w Węgrzynowie, na grobie nieznznego żołnierza z kampanii wrześniowej złożyliśmy wieniec oraz zapaliliśmy znicz pamięci poległym bohaterom.
    W pierwszym spotkaniu uczestliczyli młodsi uczniowie.

• O godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta WIECZORNICA upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnoœcią zaszczyciło nas wielu rodziców i gości zaproszonych.

• W trakcie trwania tej uroczystości w imieniu społeczności lokalnej prezes SWRL wręczył pamiątkowš tabliczkę panu Piotrowi Karolkiewiczowi - absolwentowi naszej szkoły i żołnierzowi misji pokojowych.

Następnie pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Po przedstawieniu można było zjeść kiełbaskę z ogniska.

• 11 listopada 2018 Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Węgrzynowie upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po tej mszy uczniowie naszej szkoły śpiewali pieśni patriotyczne.