INNOWACJE PEDAGOGICZNE
realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016

JUŻ PŁYWAM

• "BĘDĘ UCZNIEM KLASY I”
    Innowacyjny program adaptacyjny dla dzieci oddziału przedszkolnego i ich rodziców

Projekt opracowany w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz doświadczenia nauczycielek Alicji Morawskiej i Magdaleny Waszczak dla grupy dzieci oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie.
    Czas trwania 01.09.2015r.-31.10.2016r.
    Celem głównym programu jest przełamanie bariery, jaką jest strach, niepewność dziecka w nowym środowisku, czyli w szkole.
    Program adaptacyjny ma za zadanie pomóc dziecku w pokonaniu lęków, obaw- bezstresowym przejściu z oddziału przedszkolnego i domu rodzinnego do szkoły.

Autorki: Alicja Morawska, Magdalena Waszczak.

• Skok na pocz±tek

• "ODKRYWAMY DLA INNYCH”
    Innowacyjny muzyczny projekt edukacyjny dla szkolnego zespołu muzycznego (koło muzyczne) przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie.

Czas trwania 01.02.2015r.-31.08.2016r.
    Jest to innowacja programowa. Dotyczy zajęć pozalekcyjnych, których adresatami s± uczniowie zespołów klasowych I-VI szkoły podstawowej.Innowacja ta opiera się na programie muzyki w szkole podstawowej i doświadczeniach zebranych przez prowadzącą zajęcia nauczycielkę Joannę Napiórkowsk±.
    Na realizację projektu przewidziano 1 godzinę tygodniowo w ramach koła muzycznego na godzinie karcianej. Celem głownym programu jest rozwijanie i kształtowanie uzdolnień muzycznych dzieci. Uczestnicy swoje umiejętności i zdolności będą prezentować w formie występów w uroczystościach szkolnych, konkursach muzycznychoraz poprzez nagrania studyjne płyt.

Autorka i pierwsza realizatorka programu (do 06.2015r): Joanna Napiórkowska. Kontynuacja programu w roku szkolnym 2015/2016 : Ewa Mosakowska.

• Skok na pocz±tek

• "JUŻ PŁYWAM”
    Innowacyjny program rekreacyjno-sportowy dla Uczniów oddziałów IV - VI , realizuj±cych obowi±zkowe zajęcia wychowania fizycznego w formie zajęć fakultatywnych

Czas trwania 07.10.2015r.-24.06.2016r.
    Program opracowano w celu rozszerzenia oferty edukacyjnej szkoły o zajęcia pływania (zgodnie z rozporz±dzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2011 r. w sprawie dopuszczalnych form realizacji obowi±zkowych zajęć wychowania fizycznego (Dz. U. Nr 175, poz. 1042) i § 7 rozporz±dzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. poz. 204)).
    Program ten jest zgodny z podstaw± programow± wychowania fizycznego.
    Celem ogólnym programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci. Wyposażenie ich w umiejętność pływania, a poprzez to wychowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze fizycznej w późniejszym życiu oraz uczenie aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijanie zainteresowań sportowych. Ponadto poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły - uatrakcyjnia lekcje wychowania fizycznego.
    Program ten stanowi kontynuację działań szkoły w zakresie szerzenia kultury fizycznej i odpowiada na zbadane potrzeby uczniów i rodziców.

Autor: Krzysztof Królicki.

Skok na pocz±tek