NAJWAŻNIEJSZE UROCZYSTOŚCI i IMPREZY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Witaj szkoło żegnajcie wakacje
    4 września 2017 roku rozpoczęliśmy ale już w szkole ośmioklasowej nowy rok szkolny - 2017/2018.
    W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z pełnym ceremoniałem szkolnym. Na uroczystości tej zawsze są obecni emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i zapraszani goście

• akademia 2017/2018
    akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018 akademia 2017/2018

• Wybieramy Radę Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydować mógł każdy uczeń z klas IV-VII. W tym roku do wyborów przystąpiło 3 kandydatów: A. Baprawska, O. Baranowska, N. Rzepińska, Przez kilka dni trwała kampania wyborcza. Uczniowie mogli zapoznać się ze zróżnicowanymi programami wyborczymi swoich koleżanek i kolegów. W programach zawarte były propozycje wydarzeń oraz organizacji pracy szkoły. Na ogłoszenie wyników wszyscy czekali z niecierpliwością. Po ukonstytuowaniu się Samorządu, nowym przewodniczšcym została Oliwia Baranowska, zastępcami Natalia Rzepińska oraz Alicja Baprawska. Wszystkim kandydatom gratulujemy.

• Na ogłoszenie wyników wszyscy czekali z niecierpliwością.

• Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018 Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018 Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018
    Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018 Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018 Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018 Wybory uzupełniające do RSU 2017/2018

• 13 września 2017 roku z wizytą duszpasterską zawitał w naszej szkole Biskup Mirosław Milewski

• 29.09.2017r uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantką.Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

• 5 paŸdziernika w ramach spotkania profilaktycznego braliśmy udział w spektaklu teatralnym jednego z krakowskich teatrów. Sztuka dotyczyła psychicznego znęcania się nad koleżanką z klasy, i skutków takich działań

• Dzień Edukacji Narodowej

14 X to Dzień Edukacji Narodowej, święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
    Z tej okazji odbyła się u nas uroczysta akademia, przygotowana przez opiekuna SU p. M. Nawrocką. W trakcie części artystycznej, dzieci złożyły nauczycielom serdeczne życzenia za pracę i trud włożony w ich wychowanie.

• Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W dniu 30 paŸdziernika 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Pierwszaki, w galowych strojach uczniowskich oraz w niebieskich czapkach żaków, pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Agnieszki Chrzanowskiej, zaprezentowali program artystyczny. Dzieci popisały się piękną recytacją, śpiewem i tańcem. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, pomagać potrzebujšcym, kochać Ojczyznę, swym zachowaniem i naukš sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
    Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Jolanta Dawid, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów. Złożyła im i ich rodzicom najlepsze życzenia, a następnie wraz z wychowawczynią klasy i przedstawicielami rodziców wręczyła pamiątkowe dyplomy i kuferki obfitości.
    Uroczystość zakończyła sesja fotograficzna oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Uroczyste ślubowanie było ogromnym przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.
    Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślnoœci i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy. Oby czas, który spędzicie w szkole był dla was owocny w wiedzę oraz miły i radosny.

• Spotkanie z policjantką dotyczące cyberprzemocy. Jak bronić się przed cyberprzemocą i jakie sš skutki cyberprzemocy. O tym wszyskim było to spotkanie.

• 6 listopada uczestniczyliśmy w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Po próbnej ewkuacji z budynku szkolnego dzieci mogły obejrzeć i wypróbować sprzęt ratowniczy straży pożarnej.

• 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

• WOLONTARIUSZE w SCHRONISKU dla ZWIERZąT

• 20 listopada obchodziliœmy DZIEŃ PRAW DZIECKA. Uczniowie poszczególnych klas wykonywali wspólne plakaty. Następnie próbowaliœmy wypuœcić baloniki a na koniec oglšdaliœmy prezentacje dotyczšce PRAW DZIECKA.

• KONCERT 5 złotych minut ratujących życie

W dniu 6 grudnia uczniowie klas II – VI wzięli udział w Wielkim Koncercie Galowym Fundacji "Prometeusz" pt: „ 5 złotych minut ratujących życie”, który odbył się w Hali Widowiskowej „TORWAR” w Warszawie.

• Po koncercie udaliœmy się na STADION NARODOWY na lodowisko

• Już po raz dziewišty tradycyjnie na początku grudnia w naszej szkole odbył się
    Halowy Turniej w mini piłkę nożną chłopców o Puchar Wójta Gminy Płoniawy-Bramura. Brały w nim udział reprezentacje szkolne starszych klas z terenu naszej gminy.
    W tym roku po raz trzeci w historii turnieju wygrała reprezentacja naszej szkoły.
    Wygraliśmy wszystkie mecze turnieju tj. z SP Krasiniec 5:4, z SP Płoniawy 6:2, z SP Chodkowo 15:3.

• Tradycyjnie też jak co roku nagrody dla szkół w postaci sprzętu sportowego ufundował Wójt Gminy Płoniawy-Bramura - Włodzimierz Załęski.

• 22 grudnia w każdej klasie odbyły się klasowe wigilie, na które uczniowie z pomocą rodziców, przygotowali tradycyjne potrawy wigilijne.
    Jak co roku wraz z wigilią klasy zorganizowały Mikołajki, będące okazją do obdarowywania się drobnymi prezentami.

• Tego dnia także zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej miejscowości i okolic mieli okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

• Po przedstawieniu wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem.

• Na koniec uroczystoœci do wspólnego stołu wigilijnego zasiedli pracownicy szkoły.

• 7 stycznia wystawiliœmy nasze JASEŁKA w koœciele parafialnym pw. Ducha Œwiętego w Węgrzynowie.

• CHOINKA SZKOLNA