KALENDARIUM Z PRZESZŁOŚCI

Historia szkolnictwa w miejscowości Węgrzynowo sięga 1903 roku

nauczyciel Leon Kołodziejski rozpoczął prywatne nauczanie

władze rosyjskie zatwierdziły nauczanie w miejscowości Węgrzynowo, zaczęła funkcjonować Szkoła Gminna

Alojzy Milewski kierownikiem szkoły

funkcjonuje sześcioklasowa szkoła powszechna, nauka mieści się w 3 prywatnych domach. W szkole uczy 3 nauczycieli.

została rozpoczęta budowa nowej szkoły. Inicjatorami byli : Alojzy Milewski i ks.Stefan Nowakowski. Pozyskali wsparcie księżnej Ludwiki Czartoryskiej. Brakowało jednak funduszy. Radni gminy Krasne (do której należała wieś Wegrzynowo) podjęli decyzję, że wybudowana zostanie tylko połowa budynku, a druga połowa we wsi Zalesie. W przyszłości miano dobudować brakujące połówki. Mieszkańcy wsi budowali szkołę w czynie społecznym. Cegła została podarowana przez księżną i pochodziła z miejscowej cegielni. Budynek był jednopiętrowy i stał bliżej drogi, niż obecny. W 1939 roku szkoła była właściwie ukończona. Została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której wyświęcono budynek.
okupant niemiecki nakazał rozbiórkę budynku szkolnego, a cegła została wywieziona do Makowa Maz. z przeznaczeniem na budowę bloków. Do końca wojny w Węgrzynowie nie działała żadna szkoła, gdyż zabraniał tego okupant hitlerowski.
wznowienie nauki po wyzwoleniu Węgrzynowa (17 I 1945)
część zajęć lekcyjnych przeniesiono do domu parafialnego przy kościele
po raz pierwszy powstała klasa VII
kierownik szkoły Natalia Gutowska rozpoczęła starania o budowę nowego budynku szkolnego. W tym celu wśród społeczeństwa zorganizowano dobrowolną zbiórkę pieniędzy, za które zakupiono pierwsze materiały budowlane: wapno i część cegły.
kierownikiem szkoły została Barbara Szlaska, która rozpoczęła budowę szkoły
w kwietniu został uroczyście oddany do użytku nowy budynek szkoły. Służy on do dziś.
obniżono stopień organizacyjny szkoły z ośmiu na cztery oddziały. Pozostało 63 uczniów, pobierających naukę w klasach I-IV. Uczniowie klas V-VIII rozpoczęli naukę w Gminnej Szkole Zbiorczej w Płoniawach filia w Krasińcu.
została przywrócona 8-klasowa szkoła podstawowa
remont dachu , położenie blachy trapezowej
wprowadzenie nauczania informatyki i drugiego języka j. angielskiego.
remont łazienek , położenie terakoty i glazury;
remont szatni
oddano do użytku wyremontowane boisko
obniżenie stopnia organizacyjnego szkoły do 6 klas w związku z reformą szkolnictwa
remont schodów, położenie chodnika z kostki brukowej
sala komputerowa z własnych funduszy
wymiana stolarki okiennej.

nowa pracownia komputerowa z funduszy unijnych
kapitalny remont instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania
rozpoczęcie budowy nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem
nadanie szkole imienia Bohaterów Września
oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem

remont i oddanie do użytku nowej sali zabaw
wymiana podłóg w pomieszczeniach szkolnych
remont biblioteki wiejskiej i szkolnej
nowe ogrodzenie boiska szkolnego

Realizacja projektu edukacyjnego pn. Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I - III "Ku rozwojowi przez naukę i zabawę"

budowa placu zabaw dla klas I-III w ramach programu rządowego "Radosna szkoła"

Realizacja projektu edukacyjnego "Dobry start, dobra przyszłość", "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I - III
realizacja projektu konkursowego "Nasza szansa - uczymy się , poznajemy, zwiedzamy" dla klas IV - VI współfinansowany ze środków UE.

budowa placu zabaw dla oddziału przedszkolnego w ramach projektu "Nowoczesny oddział przedszkolny" w ramach UE

Remont korytarza szkolnego i wymiana stolarki drzwiowej w starej części budynku

Założenie monitoringu w szkole

Remont szatni szkolnej

Zakup książek do biblioteki z programów rządowych "Książka naszych marzeń" i "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".
Remont pomieszczeń Domu Nauczyciela i zmiana ich użytkowania na cele oświatowe : pokój pedagoga i logopedy, salę oddziału przedszkolnego, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze

Podział jednej z sal lekcyjnych na dwie mniejsze
reforma oświaty - powrót ośmioklasowej szkoły podstawowej.